بازدید از باغ ملی گیاه شناسی ایران برگزار شد

گردشگری معلولان

پنج شنبه چهاردهم اردیبهشت هزار وسیصد و نود و شش بود. یک روز بارانی ولی گرم از حضور بیش از ۱۵۰ نفر از اعضاء موسسه ساحل امید.

مبداء از اکثر نقاط شهر تهران و مقصد باغ ملی گیاه شناسی ایران، با هدف استشمام بهار زیر سقف آسمان بارانی شهر.

سرد بود اما گاهی هوا سرد است ولی حسه گرما را میتوانی با حضور بهترین ها احساس کنی. بعد از آنکه همه دوستان مقابل درب ورودی باغ مستقر شدند، همه با شور و نشاط و در حالی که باران میشست غم های دل های گرفته را، همه با هم با لیدر عزیز راهی باغ شدیم و از کنار مرداب نیلوفر گذشتیم. گروهی از دوستان عکس های شخصی میگرفتن تا لبخند خود را ثبت کنند.

آفرین بر قوی ترین مردها و احسنت بر اراده توانای زنان که با وجود معلولیت اما بهترین گزینه را انتخاب کردند، آری براستی که ما می توانیم.

همیاران عزیز ساحل امید دست در دست هم دادند برای خدمت و یاری رساندن به والاترین اراده ها. گاهی آفتاب سرک می کشید تا شریک بهترین لحظه های ما باشد و دوباره باران از خورشید سبقت می گرفت، در این فضا صدای آواز زیبا و دلنشین یکی از دوستان، نشاطی بیشتر به باغ افزود. درختان سر به فلک کشیده، عطر گلهای رز، صدای چکه چکه باران بر مرداب نیلوفر و همیارانی که از هم برای خدمت پیشی می گرفتند، مراسم گلاب گیری و خرید کردن دوستان از جشنواره گلاب گیری بسیار دیدنی بود.

از ساعت نه صبح تا یک و نیم بعد از ظهر برایم تولدی دوباره بود. هر کدام از دوستان دارای معلولیت شاید از خیلی خدمات در سطح شهر محروم هستند، شاید هرکدام به نوعی مشکلات سختی را تحمل می کنند، اما به راستی نعمتی را دارند که شاید خیلی از ما آن نعمت را نداریم و در این مورد دچار فقر هستیم و این یک گنج است. گنج امید، امید و باز هم امید…

امید به زندگی و دلی تا بینهایت مهربان، هرکدام برای هم همیاری بودند، من این روز زیبا و این تولد دوباره را مدیون موسسه ساحل امید هستم.

موسسه ای که برای آشتی دادن دوستان دارای معلولیت با فضای بیرون از خانه و برای به ثمر رساندن بذر امید نهایت تلاش خود را به کار می گیرند و دنیایی متفاوت مانند امروز را در تقویم خاطرات عزیزانمان رقم میزند.

ساعت ۱۳:۳۰ شرکت کنندگان در این برنامه با بدرقه مسئولان و همیاران موسسه به سمت اتوبوس های مناسب سازی شده ویژه گردشگری افراد دارای معلولیت که مقابل درب ورودی باغ در انتظار عزیزان بودند، باز گشتند و هرکدام از همیاران نیز با گروه مشخص شده خود از باغ زیبای گیاه شناسی خارج شدند. همان جا بود که در دلم گفتم تولدت مبارک که گویی دوباره متولد شده ام.

کاش ما هم بتوانیم طراحی شویم برای کشیدن طرح های زیبای لبخند بر چهره همه همنوعانمان…

در پایان جا دارد تا تشکر و قدردانی ویژه ای داشته باشیم از همه عزیزانی که ما را در اجرای هر چه بهتر این برنامه یاری دادند به ویژه جناب آقای مهندس زارع مدیریت محترم و پرسنل خدوم و زحمت کش سامانه حمل و نقل و ایاب و ذهاب معلولان و جانبازان، جناب آقای دکتر جلیلی مدیریت محترم و پرسنل دلسوز باغ ملی گیاه شناسی ایران و همیاران عزیز، مهربان و همیشه همراه ساحل امید

مدیر این برنامه: فرشته صادقی

نویسنده گزارش: نفس نوربین

عکاس: هدیه هدایتی

مسئول همیاران: هدیه هدایتی

همیاران این برنامه:

خانم ها فاطمه نصرآبادی، نیلوفررستم پور، نفس نوربین و آقایان مجتبی یادگار، ناصر رحیمی، علیرضا رضائی و همیار افتخاری جمشید سلیمی

شادی و نشاط شما آرزوی ماست

موسسه پیام آوران ساحل امید

گالری تصاویر این برنامه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *