تحویل ۷۵ هزار واحد مسکونی به مددجویان بهزیستی در اردیبهشت

PIC_6699

رییس سازمان بهزیستی کشور، گفت: هم اکنون ۱۶۹ هزار واحدمسکونی ویژه مددجویان بهزیستی در کشور آماده تحویل بوده و یا در حال ساخت است.

همایون هاشمی در سمنان اظهار داشت: از این تعداد ۷۵ هزار واحد مسکونی در اردیبهشت ماه در جشن بزرگ توانمندسازی تحویل داده می‌شود، همچنین تلاش می‌شود مابقی واحدها نیز تا پایان دولت دهم به مددجویان تحویل داده شود.

وی با تاکید بر اینکه بهزیستی سازمانی مددکارمحور است، افزود: هم اکنون بیش از ۱۰۰۰ کلینیک مشاوره ژنتیک و عمومی در کشور فعالیت دارند و آگاه ‌سازی و ارائه مشاوره به ویژه مشاوره ژنتیک از اهداف مهم بهزیستی برای کاهش میزان معلولیت‌ها در کشور است.

هاشمی در خصوص برنامه بهزیستی کشور برای توسعه بنیادهای ژنتیک، خاطرنشان کرد: شش قطب بنیاد ژنتیک در کشور پیش‌بینی شده است که در استان‌های آذربایجان‌ شرقی، یزد، فارس، خوزستان، خراسان رضوی و سمنان قرار دارند.

وی ادامه داد: بهزیستی استان‌ها باید با کمک خیرین و متخصصین به ساخت و راه‌اندازی این بنیادها بپردازند و بهزیستی کشور برای هر بنیاد پنج میلیارد ریال اعتبار می‌پردازد، همچنین دو بنیاد ژنتیک شیراز و تبریز در جشن سراسری توانمندسازی بهزیستی اردیبهشت ماه افتتاح می‌شود.

وی از پوشش سه میلیون و ۲۰۰ هزار نفری مددجویان در کشور بر اساس آمار بانک اطلاعاتی بهزیستی خبر داد و افزود: ۱۱ میلیون نفر در کشور نیز از مشاوره و خدمات غیرمستقیم بهزیستی بهره‌مند می‌شوند.

رییس سازمان بهزیستی کشور از اشتغال ۲۴ هزار مددکار در این سازمان خبر داد.

منبع: ایسنا

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *