تور فرهنگی زیارتی قم- جمکران برگزار شد

گردشگری معلولین

موسسه پیام آوران ساحل امید به مناسبت فصل نیایش، ماه مبارک رمضان و ایام شهادت مولای متقیان حضرت علی(ع) روز چهارشنبه مورخ ۲۴/۳/۹۶ سفر فرهنگی زیارتی قم – جمکران را برگزار کرد.

به گزارش روابط عمومی ساحل امید این کاروان زیارتی با حضور۶۰ نفر از افراد دارای معلولیت و همراهانشان، با هدف تقویت روحیه معنوی و بالا بردن حس اعتماد به نفس در شهروندان دارای معلولیت برگزار شد.

کاروان زیارتی افراد دارای معلولیت ساعت ۱۸ سفر خود را از مقابل دفتر موسسه ساحل امید در تهران آغاز کردند و ابتدا به زیارت مسجد مقدس جمکران رفتند و پس از صرف افطار به اقامه نماز مغرب و عشاء و قرائت دعای کمیل پرداختند.

کاروان زیارتی ساحل امید پس از صرف شام در مسجد مقدس جمکران به سوی حرم بانوی عصمت و طهارت حضرت معصومه (س) حرکت کردند و پس از زیارت حرم حضرت معصومه (س) و توزیع وعده سحری در میان زائران در ساعت ۲ بامداد به سمت تهران راهی شدند و با احتساب توقف جهت خرید سوغات در بین راه در ساعت ۵ بامداد روز پنجشنبه ۲۵/۳/۹۶ سفر خود را مقابل دفتر موسسه ساحل امید به پایان رساندند.

مدیرعامل موسسه ساحل امید با بیان اینکه افراد دارای معلولیت در مقوله گردشگری با مشکلات زیادی همچون عدم مناسب سازی فضاها و اماکن گردشگری، عدم مناسب سازی استراحتگاه های میان راهی و عدم مناسب سازی وسایل حمل و نقل عمومی برای حضور مداومشان در سطح جامعه روبرو هستند، اظهار داشت: متاسفانه با وجود برگزاری اردوهای بسیار زیاد گردشگری، تفریحی و زیارتی ویژه افراد دارای معلولیت هنوز برای برگزاری چنین اردوهایی با مشکلاتی همچون عدم داشتن اتوبوس مناسب سازی شده ویژه ایاب و ذهاب افراد دارای معلولیت جهت سفرهای خارج از شهر مواجه هستیم و این مشکلی بسیار جدی و اساسی است که بنظر من مسئولان باید راه حل مناسبی برای آن پیدا کنند.

شهرام مبصر ادامه داد: از آنجا که رسالت اصلی ما در موسسه ساحل امید گردشگری ویژه افراد داری معلولیت هست، معتقدیم که با وجود تمام مشکلاتی که برای سفر این قشر از جامعه وجود دارد اما این اردوها باید برگزار شوند، زیرا موجب تقویت روحیه در میان معلولان و خانواده هایشان می شود و ما نیز به امید روزی هستیم تا همه مشکلات پیش روی این قشر از افراد در جامعه به طور کاملا مرتفع گردد.

در پایان بر خود لازم می دانیم تا از همه عزیزانی که ما را در برگزاری هر چه بهتر این سفر خاطره انگیز یاری دادند، به ویژه جناب آقای مهندس زارع مدیریت محترم و پرسنل دلسوز سامانه ایاب و ذهاب جانبازان و معلولان بابت همراهی ها و حمایت های همیشگی شان از برنامه های موسسه ساحل امید، مدیریت محترم شرکت تکدانه، نیک اندیشان و همگی همیاران مهربان، دلسوز و دوست داشتنی ساحل امید کمال تشکر و قدردانی را داشته باشیم.

همیاران این برنامه:

خانم ها هدیه هدایتی، خدیجه عروجی، فرشته صادقی، راضیه شجاعی، زهره شهبازی، هانیه شهبازی و آقایان مجتبی یادگار، ناصر رحیمی، نوید مولوی و همیاران افتخاری خانم آنا شناسی و آقایان حامد حلمی و حسین رشیدی

 

گالری تصاویر این برنامه:

آرزومند آرزوهایتان هستیم

التماس دعا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *