گالری

بازدید از باغ گیاه شناسی ملی ایران برگزار شد

گردشگری معلولین

 

موسسه ساحل امید با مشارکت و همکاری سامانه ایاب و ذهاب معلولان و جانبازان روز جمعه ۱۰ اردیبهشت ماه ۹۵ فاز اول برنامه علمی تفریحی بازدید از باغ گیاه شناسی ملی ایران را برگزار کرد.

http://www.pasogroup.com/wp-content/uploads/2016/04/photo_2016-04-29_21-24-46.jpg

به گزارش راوابط عمومی موسسه ساحل امید این برنامه با حضور بیش از ۲۰۰ نفر از افراد دارای معلولیت عضو موسسه ساحل امید و همراهانشان با هدف بالا بردن سطح دانش و معلومات عزیزان داری معلولیت در مورد آشنایی با گونه های مختلف گیاهی جهان و بالا بردن سطح روحیه مثبت و ایجاد نشاط و شادابی در این عزیزان در محیط بسیار زیبا و باصفای باغ گیاه شناسی ملی ایران برگزار شد.

http://www.pasogroup.com/wp-content/uploads/2016/04/photo_2016-04-29_21-18-26.jpg
بدینوسیله ضمن سپاس فراوان از سرکار خانم فرشته صادقی که مدیریت هماهنگی و اجرای این برنامه را عهده دار بودند، جا دارد تا از همکاری و همراهی صمیمانه و مهربانانه جناب آقای مهندس عراقی مدیریت محترم باغ گیاه شناسی ملی ایران و همچنین پرسنل فهیم و دلسوز این مجموعه، جناب آقای مهندس زارع مدیریت محترم سامانه ایاب و ذهاب معلولان و جانبازان و پرسنل و راننگان فهیم و دلسوز این سامانه و همیاران عزیز، دلسوز و همیشه همراه ساحل امید تشکر و قدردانی ویژه ای داشته باشیم.

لازم به توضیح است که باغ گیاه شناسی ملی ایران در سال ۱۳۴۷ با مساحتی حدود ۱۴۵ هکتار در اراضی چیتگر واقع در حاشیه اتوبان تهران-کرج (پیکانشهر) احداث گردید. این باغ که یکی از بزرگ ترین باغ‌های گیاه‌شناسی جهان محسوب می شود، آب و هوایی نیمه خشک دارد و میزان بارندگی متوسط سالیانه آن حدود ۲۴۰ میلی متر است.
هدف از احداث باغ گیاه شناسی، ایجاد مجموعه ای از گیاهان بومی و غیر بومی در فضای باز یا در گلخانه ها است. باغ گیاه شناسی نقش مهمی در زمینه تحقیقات علوم گیاهی و باغبانی، آموزش عمومی و آشنا ساختن مردم با اهمیت و تنوع گیاهان و لزوم حفاظت از آنها را بر عهده دارد.
همچنین باغ گیاه شناسی به عنوان ذخیره ژنتیکی گیاهان در معرض خطر انقراض مورد استفاده قرار می گیرد. با بهره گیری از روش های مختلف علمی، امکان شناخت گونه‌های گیاهی کشور فراهم گشته و محدوده پراکنش آنها تعیین می‌گردد. تحقیق در زمینه روش های تکثیر و پرورش گونه‌های با ارزش از نظر حفاظتی و اقتصادی از موضوعات دیگری است که در باغ های گیاهشناسی به آن پرداخته می شود.
باغ گیاه شناسی ملی ایران شامل ۳۰۰۰ گونه از انواع گیاهان درختچه‌ای، بوته‌ای و درختی است. این موزه زنده از رویشگاه‌های گوناگون ایران نظیر کوهستانی البرز و زاگرس ، جنگلی خزری و بیابان ها و همچنین رویشگاه های مهم جهان نظیر اروپا، آمریکا، آسیا (هیمالیا، چین و ژاپن) تشکیل شده است. علاوه بر آن در این باغ قطعات تخصصی نظیر گیاهان دارویی و صنعتی، آربراتوم، گیاهان پیاز دار ایران و باغ میوه ایرانی و همچنین قطعات آموزشی – نمایشی شامل باغ های سنگی و صخره‌ای، باغ های نمایشی، آبشار ها و دریاچه‌ها وجود دارد.
در باغ گیاه شناسی ملی ایران یک هرباریوم بزرگ یا گنجینه گیاهان، متشکل از نمونه های گیاهان خشک شده جهت پژوهشگران گیاه‌شناسی طبقه بندی و نگهداری می‌شود. این مجموعه در حقیقت، موزه نباتات خشک است که در حال حاضر با داشتن ۲۴۷ هزار نمونه گیاهی یکی از معتبرترین هرباریوم های منطقه خاورمیانه و بزرگ ترین و مجهزترین آنها در کشور است. علاوه براین ،تعداد زیادی نمونه گیاهی از سایر کشورهای دنیا از طریق مبادله در باغ هرباریوم ملی ایران نگهداری می شود.
باغ گیاه شناسی ملی ایران شامل بخش های مختلف ۱- باغ صخره ای ۲- گیاهان دارویی ۳- پوشش گیاهی قاره آمریکا ۴-آربراتوم ۵- باغ سیستماتیک ۶- ناحیه ایران و تورانی ۷- ناحیه زاگرس ۸- ناحیه البرز ۹- رویشگاه هیمالیا ۱۰- حوزه خزر ۱۱- قطعات نمایشی ۱۲- رویشگاه آذربایجان و قفقاز ۱۳- پوشش گیاهی قاره اروپا ۱۴- باغ چین و ژاپن ۱۵- جنگل تفریحی ۱۶- فضای سبز محوطه اداری ۱۷- گلخانه ها و نهالستان ۱۸- باغ میوه ۱۹- نهالستان می باشد.
مدیر این برنامه: فرشته صادقی
مسئول همیاران: سونیا شناسی
همیاران این برنامه:
خانم ها فاطمه نصرآبادی، آنا شناسی، مرضیه فرخی، کیمیا موهبتی، مرجان میرشفیعی، حوریه سیدرضی، زینب عسگری زاده، معصومه فرهادی، زهرا سینجلی، پروین وفایی و آقایان علیرضا رضایی، سجاد انتظاری، عرفان علی مددی، محسن شهیدی، ناصر رحیمی، عباس روشن و صمد ملکی

گالری تصاویر این برنامه:

جشن بزرگ فجر برگزار شد

ساکنان ساحل امید در جشن بزرگ فجر

روز چهارشنبه ۲۱ بهمن ماه ۹۴ به مناسبت فرا رسیدن دهه فجر و سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران، موسسه پیام آوران ساحل امید با مشارکت و همکاری، شهرداری ناحیه ۴ منطقه ۲ تهران، مرکز خدمات اجتماعی شهرداری منطقه ۲ تهران، سرای محله مرزداران شرقی، سرای محله برق آلستوم، مجتمع آموزشی نیکوکاری رعد، موسسه نیکوکاری رعد الغدیر و دبیرخانه ستاد توان افزایی و حمایت از فعالیت سمن های منطقه ۲ تهران  “جشن بزرگ فجر” را برگزار کرد.

جشن بزرگ فجر برگزار شد

این جشن بزرگ با حضور صمیمانه جناب آقای مهندس موسوی شهردارمحترم، جناب آقای مهندس کرباسی معاون محترم و جناب آقای محبی مدیراجتماعی محترم شهرداری ناحیه ۴ منطقه ۲ تهران، جناب آقای حسینی مدیر محترم مرکز خدمات اجتماعی شهرداری منطقه ۲ تهران، سرکار خانم کلوشانی مدیریت محترم بنیاد معلولان فاطمه الزهرا(س) در سالن آمفی تئاتر دانشگاه پردیس نسیبه برگزار شد.

در این مراسم که از ساعت ۱۷:۳۰ شروع و در ساعت ۱۹:۳۰ با اجرای آتش بازی خاتمه یافت، بیش از ۳۵۰ نفر از افراد دارای معلولیت عضو موسسه ساحل امید و همراهانشان شرکت داشتند.

در پایان جا داره تا از حمایت و همراهی صمیمانه مدیریت و پرسنل محترم شهرداری ناحیه ۴ منطقه ۲ تهران، مدیریت و پرسنل محترم مرکز خدمات اجتماعی شهرداری منطقه ۲ تهران، شورایاران و اعضای محترم سرای محله مرزداران شرقی، شورایاران و اعضای محترم سرای محله برق آلستوم، مدیریت و پرسنل دلسوز سامانه حمل و نقل معلولان و جانبازان، مدیریت و پرسنل محترم دانشگاه پردیس نسیبه، مدیریت و پرسنل محترم مجتمع آموزشی نیکوکاری رعد، مدیریت و پرسنل محترم موسسه نیکوکاری رعد الغدیر و همگی همیاران دلسوز و عزیز ساحل امید و همه عزیزانی که ما را در هر چه بهتر برگزار کردن این جشن بزرگ یاری دادند تشکر و قدردانی کنیم.

همیاران این برنامه:
خانم ها: آنا شناسی، زینب عسگری زاده، عفت قلخانی، فائزه زرآبادی، نسیم امامی، فاطمه نصرآبادی، مرضیه فرخی، مینا توانا، سمیه زرآبادی، سحر همتی و آقایان: جواد روحانی، نادر ترکاشوند، علیرضا رضایی، عرفان علی مددی، جعفر ورمقانی، حسین شهیدی و رضا آریایی نژاد
مجری برنامه: سرکار خانم نجفی
عکاس برنامه:  سرکار خانم خورشید آقاخانی
قاری قرآن: جناب آقای فخرالدین شکری
خواننده: جناب آقای نوید مولوی
موسیقی سنتی نابینایان:  نی: آقای محمد رحیمی و دف: آقای محمدعلی محمدزاده
گروه کودکان فرشته اند: آقایان کمال خرمشاهی و مهشاد خاقانی
مولودی: جناب آقای افضلی
آتش بازی: جناب آقای کریم شهبازی
سخنران: جناب آقای مهدی مسلمی

 

شادی شما آرزوی ماست

موسسه پیام آوران ساحل امید

گالری تصاویر این برنامه:


هیئت عزاداران معلولان قمر بنی هاشم (ع) برگزار شد

عزاداری معلولان

السَّلامُ عَلَیْکَ یا اَباعَبْدِاللَّهِ وَ عَلَی الاَرْواحِ الَّتی حَلَّتْ بِفِناَّئِکَ

موسسه ساحل امید امسال نیز همچون سال های گذشته به لطف خدا و به مناسبت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان “هیئت عزاداری معلولان قمر بنی هاشم (ع)” را برپا کرد.
به گزارش روابط عمومی ساحل امید این مراسم روز چهارشنبه ۲۹ مهرماه ۹۴ مصادف با ۷ محرم الحرام با حضور جناب آقای مهندس موسوی شهردار محترم ناحیه ۴ منطقه ۲ تهران و جناب آقای محبی مدیر اجتماعی این ناحیه و جناب آقای طاهریان دبیر شورایاری محله برق آلستوم و با استقبال پرشور بیش از ۲۰۰ نفر از افراد دارای معلولیت و خانواده های این عزیزان برگزار شد.

http://www.pasogroup.com/wp-content/uploads/2015/10/azadari-3.jpg
در این مراسم معنوی قرائت زیارت عاشورا، برپایی مجلس روضه، نوحه سرایی و سینه زنی از برنامه هایی بود که با حضور مداحان اهل بیت (ع) به ویژه جناب آقای افضلی پس از نماز مغرب و عشا و تا پاسی از شب در هیئت عزاداران موسسه ساحل امید برگزار شد.

http://www.pasogroup.com/wp-content/uploads/2015/10/azadari-11.jpg
در پایان جادارد تا تشکر و قدردانی ویژه ای داشته باشیم از بانیان هیئت جونان قمر بنی هاشم (ع) و همگی همیاران عزیز ساحل امید که در این برنامه نیز همچون دیگر برنامه های موسسه، دلسوزانه و صادقانه ما را در برگزاری هر چه باشکوه تر این مراسم یاری دادند.

مسئول همیاران: سونیا شناسی
همیاران این برنامه:
خانم ها: نیکا خوشنویس، هدیه هدایتی، عفت قلخانی، زینب عسگری زاده، فاطمه نصرآبادی، سحر همتی، آنا شناسی، پاناما کوچ نژاد، فاطمه دیناروند، مریم وهابی و آقایان رشید دلیر، محسن شهیدی، امیرحسین ورپشتی، نادر ترکاشوند، داوود مقدم، علیرضا رضایی، حمید مجد و سجاد انتظاری
عکس و فیلم: رهام وزیری، آنا شناسی، فاطمه نصرآبادی

گالری تصاویر این مراسم:

با آرزوی قبولی عزاداری همگی عزیزان
اجرتان با اباعبدالله (ع)
التماس دعا
موسسه پیام آوران ساحل امید

قندون جهیزیه بصورت ویژه اکران شد

sahel-omid-18

روز یکشنبه ۱۲ مهرماه ۹۴ فیلم سینمایی”قندون جهیزیه” برای تعداد بیش از ۷۰ نفر از ساکنان ساحل امید بصورت اختصاصی و ویژه اکران شد.

به گزارش روابط عمومی ساحل امید این برنامه توسط موسسه ساحل امید و با همکاری و مشارکت انجمن ضایعات نخاعی استان تهران و با حضور آقایان علی ملاقلی پور کارگردان فیلم و سیامک ادیب بازیگر سینما و تلویزیون در سالن آمفی تئاتر سرای محله ایوانک برگزار شد.

نقد و بررسی فیلم سینمایی قندون جهیزیه

نقد و بررسی فیلم سینمایی قندون جهیزیه

 

در ابتدای برنامه راس ساعت ۱۷ فیلم پخش شد و بعد از تماشای آن، جلسه نقد و بررسی فیلم برگزار شد که در این قسمت از برنامه آقای ملاقلی پور به سوالات شرکت کنندگان پاسخ دادند و در پاسخ به سوال یکی از تماشاچیان دارای معلولیت مبنی بر اینکه با توجه به مشکلات شهروندان دارای معلولیت در سطح جامعه اعم از فرهنگی و اجتماعی، چرا فیلمی با این موضوع تهیه و تولید نمی کنید بیان کردند که اگر یک داستان یا فیلم نامه خوب و قوی در این راستا به من پیشنهاد شود حتمابرای تولید یک فیلم خوب و تاثیرگذار اقدام خواهم کرد و حتی پست الکترونیکی خود را در اختیار حاضران قرار داد تا شرکت کنندگان در این برنامه بتوانند موضوعات یا داستان های پیبشنهادی خود را برای ایشان ارسال کنند.

اکران ویژه فیلم سینمایی قندون جهیزیه برای افراد دارای معلولیت

اکران ویژه فیلم سینمایی قندون جهیزیه برای افراد دارای معلولیت

 

این برنامه که در ساعت ۱۶:۳۰ آغاز شده بود، در ساعت ۲۰:۳۰ به پایان رسید که در پایان این برنامه نیز از جناب آقای صادقی دبیر کانون معلولان محله ایوانک به پاس زحماتشان در این محله تقدیر به عمل آمد.

در پایان جا داره تا از همه عزیزانی که ما را در برپایی هر چه بهتر این برنامه یاری دادند به ویژه سرکار خانم صفری زاده مدیر محله و خانم فرشته صادقی عضو هیئت امناء سرای محله ایوانک، آقایان ملاقلی پور، ادیب و همه همیاران دلسوز و مهربان ساحل امید کمال تشکر و قدردانی را داشته باشیم.

مدیر این برنامه: حامد حلمی

همیاران این برنامه:

خانم ها مرضیه فرخی، فاطمه نصرآبادی، آنا شناسی، سحر همتی و آقایان علیرضا رضایی، علی مسجدی، محسن شهیدی و سیامک ادیب

 

بهترین ها را برای شما آرزومندیم

موسسه پیام آوران ساحل امید

 

ساکنان ساحل امید در بازارچه خیریه بخشش

ساکنان ساحل امید در بازارچه خیریه بخشش

بازارچه خیریه بخشش به همت موسسه نیکوکاری رعد الغدیر و با حضور ۵۰ موسسه و انجمن فعال در حوزه های مختلف اجتماعی در سطح شهر تهران برگزار شد.

ساکنان ساحل امید در بازارچه خیریه بخشش

ساکنان ساحل امید در بازارچه خیریه بخشش

به گزارش روابط عمومی ساحل امید این بازارچه که به مدت سه روز از دوشنبه ۳۱ شهریورماه لغایت چهارشنبه ۱ مهرماه در محل بازار میوه و تره بار قزل قلعه از ساعت ۱۰ صبح الی ۸ شب برپا بود، با استقبال بسیار پرشور مردم، هنرمندان و مسئولان روبرو گردید. موسسه ساحل امید نیز با غرفه صنایع دستی نفیس و زیبای اعضاء موسسه در این بازارچه حضوری فعال داشت.

ساکنان ساحل امید در بازارچه خیریه بخشش

ساکنان ساحل امید در بازارچه خیریه بخشش

سرکار خانم دکتر الهه راستگو عضو محترم شورای اسلامی شهر تهران، جناب آقای مهندس نیکوفکر معاون محترم فرهنگی سازمان میادین میوه و تره بار و هنرمندانی همچون آقایان فرشید فهیم مجری تلویزیون،. مرتضی کاظمی و کوروش معصومی بازیگر تلویزیون و بهرنگ دزفولی زاده عکاس صدا و سیما از جمله عزیزانی بودند که از این بازارچه و غرفه ساحل امید بازدید کردند.

همیاران این برنامه:

خانم ها: عفت قلخانی، زینب عسگری زاده، فاطمه نصرآبادی، مرضیه فرخی، سحر همتی، مهسا حسینی طالقانی، کیمیا موهبتی، فرشته صادقی و آقایان حمیدرضا مجد و امیرحسین ورپشتی

گالری تصاویر این برنامه:

بهترین ها را برایتان آرزومندیم

موسسه پیام آوران ساحل امید

مسابقات ورزشی افراد دارای معلولیت برگزار شد

ورزش معلولان

موسسه پیام آوران ساحل امید با مشارکت و همکاری انجمن خانواده ناشنوایان ایران، کانون معلولان، اداره تربیت بدنی و اداره سلامت شهرداری منطقه ۲ تهران، ستاد توان افزایی و حمایت از فعالیت های سمن های شهر تهران به مناسبت استقبال از فصل زیبای پاییز، روز سه شنبه ۹۴/۶/۲۴ مصادف با سالروز ازدواج مبارک حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س)، مسابقات ورزشی و تفریحی ویژه افراد دارای معلولیت را در منطقه ۲ تهران برگزار کرد.

به گزارش روابط عمومی ساحل امید این مسابقات با حضور بیش از ۲۰۰ نفر از افراد دارای معلولیت اعم از جسمی – حرکتی و ناشنوایان و خانواده های آنان و با هدف تقویت روحیه، بالا بردن حس اعتماد به نفس و ایجاد نشاط و شادابی در شهروندان دارای معلولیت در محیطی شاد برگزار شد.

شرکت کنندگان در این مسابقات در چهار رشته ورزشی تیر و کمان، دارت، بوچیا و طناب کشی در زمین چمن برق آلستوم واقع در منطقه ۲ تهران با هم به رقابت پرداختند که در پایان مراسم نیز به نفرات برتر هر رشته به رسم یادبود جوایزی اهدا شد.

لازم به توضیح است که در حاشیه برگزاری این مسابقات ایستگاه سلامتی توسط اداره سلامت منطقه ۲ تهران برپا شد که در این ایستگاه سنجش میزان فشار خون و قند خون مدعوین علاقمند، بصورت رایگان انجام و توصیه های پزشکی به این عزیزان داده شد .

ساکنان ساحل امید؛

گوش کنید…

صدای نفس های پاییز را می شنوید؟

زیباترین فصل خدا می آید، غم واندوهتان را به برگ درختان آویزان کنید، چند روز دیگر میریزند،

پیشاپیش پاییزتان مبارک.

 

نفرات برتر در این مسابقات:

رشته بوچیا:

نفر اول: امیرحسین پناهی

نفر دوم: رضا شفیعی

نفر سوم: امیر سادسی

رشته تیر و کمان:

نفر اول: میرحسین حسینی

نفر دوم: زهرا حجتی

نفر سوم: محمدحسین ورزیده

رشته دارت:

نفر اول: علی رضا فلاح راد

نفر دوم: فرزاد روحی

نفر سوم: امیر مظلومی

تقدیرهای ویژه:

محمد بیگدلی مربی دارای معلولیت تیم بوچیا

حامد راسخ رزم

مهدی راسخ رزم

سحر مسعودپور

 

همیاران این برنامه:

خانم ها: فاطمه نصرآبادی، مرضیه فرخی، نیکو تاجداری، آنا شناسی، سحر همتی و آقایان: حامد حلمی، علی رضا رضایی، محمدرضا رضایی، محسن شهیدی

با آرزوی بهترین ها برای شما عزیزان

موسسه پیام آوران ساحل امید