تفریحی – زیارتی

دید و بازدید سال نو در طبیعت

گردشگری معلولان

ساکنان ساحل امید برای دید و بازدید سال نو به رسم هر سال ۱۲ فروردین ماه یک روز شاد و مفرح را در کنار هم در طبیعت گذراندن.

دید و بازدید اعضاء موسسه ساحل امید در پارک جنگلی چیتگردید و بازدید اعضاء موسسه ساحل امید در پارک جنگلی چیتگر

دید و بازدید اعضاء موسسه ساحل امید در پارک جنگلی چیتگردید و بازدید اعضاء موسسه ساحل امید در پارک جنگلی چیتگردید و بازدید اعضاء موسسه ساحل امید در پارک جنگلی چیتگردید و بازدید اعضاء موسسه ساحل امید در پارک جنگلی چیتگردید و بازدید اعضاء موسسه ساحل امید در پارک جنگلی چیتگردید و بازدید اعضاء موسسه ساحل امید در پارک جنگلی چیتگردید و بازدید اعضاء موسسه ساحل امید در پارک جنگلی چیتگردید و بازدید اعضاء موسسه ساحل امید در پارک جنگلی چیتگردید و بازدید اعضاء موسسه ساحل امید در پارک جنگلی چیتگر

گزارش تصویری اردوی یکروزه قم-جمکران

سفر زیارتی معلولان ساحل امید

به نام خدای خوبی ها

موسسه پیام آوران ساحل امید روز جمعه ۳۰ آبان ماه سفر زیارتی و معنوی قم – جمکران را برگزار کرد.

به گزارش روابط عمومی ساحل امید این سفر با حضور۳۵ نفر از افراد دارای معلولیت و خانواده های آنان، با هدف تقویت روحیه معنوی و بالا بردن حس اعتماد به نفس در شهروندان دارای معلولیت برگزار شد. در این سفر کاروان زیارتی افراد دارای معلولیت سفر خود را ساعت ۹ صبح آغاز و ابتدا جهت اقامه نماز ظهر و عصر و دعا و نیایش به مسجد مقدس جمکران مشرف شدند.

کاروان زیارتی ساحل امید پس از صرف نهار در مسجد مقدس جمکران به سوی حرم بانوی عصمت و طهارت حضرت معصومه (س) حرکت کردند و پس از زیارت حرم حضرت معصومه (س) و توزیع وعده عصرانه در میان زائران ساعت ۱۶ به سمت تهران حرکت کردند و در ساعت ۱۸ سفر خود را به پایان رساندند.

مدیرعامل موسسه ساحل امید با بیان اینکه افراد دارای معلولیت در سطح شهر با مشکلاتی همچون عدم مناسب سازی شهری و عدم مناسب سازی وسایل حمل و نقل عمومی برای حضور مداومشان در سطح جامعه روبرو هستند، اظهار داشت: متاسفانه با وجود برگزاری اردوهای بسیار زیاد گردشگری، تفریحی و زیارتی ویژه افراد دارای معلولیت هنوز برای برگزاری چنین اردوهایی با مشکل نداشتن اتوبوس مناسب سازی شده ویژه ایاب و ذهاب افراد دارای معلولیت جهت سفرهای خارج از شهر مواجه هستیم و این مشکلی اساسی است که بنظر من مسئولان باید هر چه زودتر برای آن راه حل مناسبی پیدا کنند.

شهرام مبصرادامه داد: ما معتقدیم که با وجود تمام مشکلاتی که برای سفر معلولین وجود دارد اما این اردوها باید برگزار شوند، زیرا موجب تقویت روحیه در میان معلولان و خانواده هایشان می شود و ما نیز به امید روزی هستیم تا همه مشکلات پیش روی این قشر از جامعه به طور کاملا مرتفع گردد.

در پایان بر خود لازم می دانیم تا از همه عزیزانی که ما را در برگزاری هر چه بهتر این سفر خاطره انگیز یاری دادند، به ویژه همیاران مهربان، دلسوز و دوست داشتنی ساحل امید کمال تشکر و قدردانی را داشته باشیم.

مدیر برنامه: حامد حلمی

همیاران این برنامه :

خانم ها فرشته صادقی، کیمیا موهبتی، زینب عسگری زاده و فرشته نوجوان و آقایان سجاد انتظاری، علی مسجدی، عماد حلمی، میر مهدی حسینی و تشکر ویژه از همراهی ها و کمک های جناب آقای میرحسین حسینی

عکاسان این برنامه: علی مسجدی و عماد حلمی

التماس دعا

موسسه پیام آوران ساحل امید

مراسم عزاداری ساحل امید برگزار شد

هیئت عزاداری معلولان ساحل امید

هیئت عزاداران موسسه ساحل امید با همکاری هیئت قمر بنی هاشم، روز جمعه ۹ آبان ماه ۱۳۹۳ با حضور بیش از ۱۵۰ نفر از افراد دارای معلولیت و خانواده های این عزیزان برگزار شد.

قرائت زیارت عاشورا، برپایی مجلس روضه، نوحه سرایی و سینه زنی از برنامه هایی بود که با حضور گسترده ساکنان ساحل امید پس از نماز مغرب و عشا و تا پاسی از شب در هیئت عزاداران موسسه ساحل امید برگزار شد.

در پایان جاداره تا تشکر و قدردانی ویژه ای داشته باشیم از خانواده های محترم رضاییان و شهیدی بابت تهیه و تدارک شام هیئت، بانیان هیئت قمر بنی هاشم و همگی همیاران عزیز ساحل امید که در این برنامهنیز همچون دیگر برنامه های موسسه، دلسوزانه و صادقانه ما را در برگزاری هر چه باشکوه تر این مراسم یاری دادند.

با آرزوی قبولی عزاداری همگی عزیزان

اجرتان با اباعبدالله (ع)

التماس دعا

موسسه پیام آوران ساحل امید

اردوی یک روزه پارک جنگلی چیتگر

گردشگری معلولان - ساکنان ساحل امید در پارک جنگلی چیتگر

تور یک روزه کردان – ۹۲/۱۲/۲۲

گردشگری معلولان-موسسه ساحل امید

جشن میلاد حضرت محمد (ص) برگزار شد

جشن میلاد حضرت محمد (ص) - موسسه ساحل امید با همکاری خانه فرهنگ و هنر قاصدک

ماه فرو ماند از جمال محمد

سرو نباشد به اعتدال محمد

قدر فلک را کمال و منزلتى نیست

در نظر قدر با کمال محمد

خانه فرهنگ و هنر مشارکتی قاصدک با همکاری موسسه پیام آوران ساحل امید جشن میلاد با سعادت پیامبر اکرم، حضرت محمد (ص) و اما جعفر صادق (ع) را روز یکشنبه ۲۹ دی ماه همزمان با سالروز ولادت آن بزرگواران برگزار کرد. در فواصل مختلف این برنامه همزمان با اجرای موسیقی سنتی زنده و قصه گویی برای کودکان و نوجوانان، پذیرایی از مدعوین به عمل آمد. در بخش جانبی این برنامه نیز برای کودکان و نوجوانان حاضر در این جشن، کارگاه نقاشی برگزار شد.