مسابقات ورزشی

مسابقات ورزشی افراد دارای معلولیت برگزار شد

ورزش معلولان

موسسه پیام آوران ساحل امید با مشارکت و همکاری انجمن خانواده ناشنوایان ایران، کانون معلولان، اداره تربیت بدنی و اداره سلامت شهرداری منطقه ۲ تهران، ستاد توان افزایی و حمایت از فعالیت های سمن های شهر تهران به مناسبت استقبال از فصل زیبای پاییز، روز سه شنبه ۹۴/۶/۲۴ مصادف با سالروز ازدواج مبارک حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س)، مسابقات ورزشی و تفریحی ویژه افراد دارای معلولیت را در منطقه ۲ تهران برگزار کرد.

به گزارش روابط عمومی ساحل امید این مسابقات با حضور بیش از ۲۰۰ نفر از افراد دارای معلولیت اعم از جسمی – حرکتی و ناشنوایان و خانواده های آنان و با هدف تقویت روحیه، بالا بردن حس اعتماد به نفس و ایجاد نشاط و شادابی در شهروندان دارای معلولیت در محیطی شاد برگزار شد.

شرکت کنندگان در این مسابقات در چهار رشته ورزشی تیر و کمان، دارت، بوچیا و طناب کشی در زمین چمن برق آلستوم واقع در منطقه ۲ تهران با هم به رقابت پرداختند که در پایان مراسم نیز به نفرات برتر هر رشته به رسم یادبود جوایزی اهدا شد.

لازم به توضیح است که در حاشیه برگزاری این مسابقات ایستگاه سلامتی توسط اداره سلامت منطقه ۲ تهران برپا شد که در این ایستگاه سنجش میزان فشار خون و قند خون مدعوین علاقمند، بصورت رایگان انجام و توصیه های پزشکی به این عزیزان داده شد .

ساکنان ساحل امید؛

گوش کنید…

صدای نفس های پاییز را می شنوید؟

زیباترین فصل خدا می آید، غم واندوهتان را به برگ درختان آویزان کنید، چند روز دیگر میریزند،

پیشاپیش پاییزتان مبارک.

 

نفرات برتر در این مسابقات:

رشته بوچیا:

نفر اول: امیرحسین پناهی

نفر دوم: رضا شفیعی

نفر سوم: امیر سادسی

رشته تیر و کمان:

نفر اول: میرحسین حسینی

نفر دوم: زهرا حجتی

نفر سوم: محمدحسین ورزیده

رشته دارت:

نفر اول: علی رضا فلاح راد

نفر دوم: فرزاد روحی

نفر سوم: امیر مظلومی

تقدیرهای ویژه:

محمد بیگدلی مربی دارای معلولیت تیم بوچیا

حامد راسخ رزم

مهدی راسخ رزم

سحر مسعودپور

 

همیاران این برنامه:

خانم ها: فاطمه نصرآبادی، مرضیه فرخی، نیکو تاجداری، آنا شناسی، سحر همتی و آقایان: حامد حلمی، علی رضا رضایی، محمدرضا رضایی، محسن شهیدی

با آرزوی بهترین ها برای شما عزیزان

موسسه پیام آوران ساحل امید

عملکرد موسسه ساحل امید در سال دوم (اسفندماه ۹۲ تا اسفندماه ۹۳)

s-(2)

کارنامه ساحل امید در سال دوم فعالیت موسسه (اسفند ۱۳۹۲- اسفند ۱۳۹۳)

۱- حضور و فروش صنایع دستی اهالی ساحل امید در بازارچه کانون سندرم دان( ۸ و۹ اسفند ماه ۱۳۹۲)

بازارچه کانون سندروم داون در روزهای پنجشنبه ۸ و جمعه ۹ اسفندماه  ۱۳۹۲در سامانه حمل و نقل شهری معلولان و جانبازان شهرداری برگزار شد. در این بازارچه غرفه‌های گوناگونی برای فروش پوشاک، کیف، صنایع‌دستی، ترشیجات،مربا و غذاهای خانگی خانگی، اسباب بازی، ، بدلیجات، گل و گیاه، محصولات آرایشی و بهداشتی و … وجود داشت که با استقبال خوب حامیان موسسات خیریه، هنرمندان، چهره‌های سرشناس فرهنگی، هنری، اجتماعی و عموم شهروندان مواجه شد. در خلال برگزاری بازارچه برنامه های متنوعی از قبیل مسابقات فرهنگی ورزشی برای رده های سنی مختلف، اجرای موسیقی های شاد و زنده، هنرنمایی گروه تئاتر هنرمندان مبتلا به سندروم داون و اهدای جوایز به برندگان مسابقات نیز اجرا شد. موسسه پیام آوران ساحل امید نیز با هدف نمایش توانمندی‌های افراد دارای معلولیت و فروش تولیدات دستی این افراد در این بازارچه شرکت کرد.

۲- برگزاری تور یک‌روزه کردان(۲۲ اسفند ۱۳۹۲)

روز پنج‌شنبه ۲۲ اسفند نفر از ساکنان ساحل امید به استقبال بهار رفتند. تور یک‌روز کردان در راستای ایجاد انگیزه و نشاط، تقویت روحیه و بالا بردن حس اعتماد به نفس افراد دارای معلولیت، گسترش شبکه دوستی و ایجاد تعامل بین شرکت‌کنندگان دارای معلولیت و غیر معلول در جهت کسب تجارب بیشتر از یکدیگر برگزار شد. آشنایی با باشگاه سوارکاری اسواران، آموزش و خدمات این باشگاه در زمینه اسب درمانی و آموزش سوارکاری به افراد دارای معلولیت نیز از دیگر بخش‌های این تور یک‌روزه به شمار می‌رفت. همزمان با پایان این اردو با اهدای کتابی درخصوص رازهای موفقیت در زندگی که نوشته یکی از افراد دارای معلولیت بود از برخی حاضران در این اردو تقدیر شد.

۳- برگزاری تور یک روزه پارک جنگی چیتگر(۱۲ فروردین ۱۳۹۳)

تور یک‌روزه پارک جنگلی چیتگر اولین برنامه موسسه در سال ۱۳۹۳ بود که  ۴۵ نفر از ساکنان ساحل امید در آن شرکت کردند. این برنامه روز سه‌شنبه ۱۲ فروردین ماه ۱۳۹۳ با هدف دید‌وبازدید سال نو، ایجاد نشاط و شادابی برای شهروندان به ویژه افراد دارای معلولیت، گسترش شبکه دوستی افراد دارای معلولیت، بهره‌مندی از تجربیات مفید یکدیگر در محفلی صمیمانه برگزار شد.

۴- هم‌فیلم‌بینی”طبقه حساس” به کارگردانی کمال تبریزی در سینما المپیک(۲۵ فروردین ۱۳۹۳)

روز دوشنبه ۲۵ فرودین ۵۰ نفر از ساکنان ساحل امید، در سینما المپیک به تماشای فیلم سینمایی “طبقه حساس” به کارگردانی کمال تبریزی نشستند. برگزاری چنین برنامه‌هایی می‌تواند نقش مهمی در تشویق افراد دارای معلولیت به حضور فعال در عرصه های مختلف اجتماعی ، هنری و فرهنگی داشته باشد که  این مقوله یکی از اهداف مهم موسسه پیام‌آوران ساحل امید به شمارمی‌آید.

۵- برپایی غرفه فروش صنایع دستی در دهکده سلامت برج میلاد تهران(۱ لغایت ۷  اردی‌بهشت ۱۳۹۳)

به مناسبت هفته سلامت، به همت اداره سلامت شهرداری منطقه دو تهران و دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران از یکم تا هفتم اردیبهشت ۱۳۹۳ دهکده سلامت پای برج میلاد تهران برپا شد. بیمارستان‌های فوق تخصصی و کلنیک‌‎های توانبخشی حرفه‌ای، آموزش و پرورش استثنایی، سازمان تربیت بدنی، سازمان هلال احمر، سازمان انتقال خون و … به مدت یک هفته با هدف اطلاع رسانی‌های در حوزه سلامت از طریق روش‌هایی از قبیل تست قند خون، تست فشار خون و مشاوره‌های پزشکی و سلامت بصورت رایگان حضوری فعال داشتند.

غرفه موسسه ساحل امید نیز در این دهکده با تولیدات نفیس صنایع دستی اعضاء هنرمند موسسه از قبیل تندیس غزال‌های چوبی، تابلوهای نقاشی رنگ روغن، معرق‌کاری، سوخته نگاری و خراش روی فلز یکی از پربازدیدکننده ترین غرفه های این دهکده بود. برگزاری مسابقات ورزشی توسط  این موسسه با همکاری اداره تربیت بدنی شهرداری منطقه ۲ تهران از دیگر فعالیت‌های ساحل امید بود که در حاشیه برپایی این دهکده با استقبال مخاطبان رو‌به‌رو شد.

۶- برگزاری تور یک روزه گلابگیری در قمصر کاشان( ۱خرداد ۱۳۹۳)

همزمان با فصل گلابگیری، تور یک روزه قمصر نیز با همکاری کانون معلولان، کمیته راهبری جامعه ایمن و بسیج شهرداری منطقه ۲ تهران در روز پنجشنبه یکم خردادماه ۱۳۹۳ برگزار شد. این سفر با حضور ۱۲۰ نفر از ساکنان ساحل امید آغاز شد تا در پایان، بخشی از اهداف موسسه که می‌توان آن را در “تعامل، دوستی، شادی و نشاط  افراد دارای معلولیت و افراد غیرمعلول” خلاصه کرد محقق شده باشد..

۷- برپایی غرفه فروش صنایع دستی در نمایشگاه جانبی جشنواره رمضان منطقه ۲ تهران-فاز ۲ بوستان نهج البلاغه( ۱۴ الی ۲۱ تیر ۱۳۹۳)

موسسه پیام آوران ساحل امید از روز شنبه ۹۳/۴/۱۴ به مدت یک هفته در نمایشگاه جانبی جشنواره رمضان منطقه ۲ تهران واقع در فاز ۲ بوستان نهج البلاغه شرکت کرد. در این نمایشگاه  تولیدات نفیس صنایع دستی اعضاء موسسه (افراد دارای معلولیت و زنان سرپرست خانوار)  از قبیل تندیس غزال‌های چوبی، تابلوهای سوخته نگاری روی چوب، خراش روی فلز و نقاشی به معرض نمایش و فروش گذاشته شده بود.

۸- برگزاری تور یکروزه قم-جمکران (۲۶ تیر ۱۳۹۳)

به مناسبت ماه مبارک رمضان و شب های پر فیض قدر مصادف با ایام شهادت حضرت امیرالمومنین علی (ع)، موسسه پیام‌آوران ساحل امید با همکاری مجتمع آموزشی نیکوکاری رعد سفر زیارتی و معنوی قم – جمکران را برگزار کرد.

۵۰ نفر از افراد دارای معلولیت و همراهان آنها از محل مجتمع آموزشی نیکوکاری رعد سفر خود را به قصد زیارت مسجد مقدس جمکران آغاز کردند و پس از آن به سوی حرم بانوی عصمت و طهارت حضرت معصومه (س) حرکت کردند.

۹- حضور در راهپیمایی روز قدس در راستای حمایت از مردم مظلوم غزه( ۳مرداد ۱۳۹۳)

مسئولین و اعضای موسسه پیام آوران ساحل امید، با شرکت در راهپیمایی روز قدس حملات بی رحمانه رژیم صهیونیستی به مدارس، آسایشگاه‌ها و مراکز نگهداری معلولان و مردم بی دفاع و بی پناه غزه را محکوم کردند.

۱۰- شرکت در تجمع‌های مردمی در برابر ساختمان شورای اسلامی شهر تهران در راستای حمایت از مردم مظلوم غزه(۱۹ مرداد ۱۳۹۳)

صبح روز یکشنبه نوزدهم مردادماه خیابان بهشت میزبان خیل کثیری از مردم تهران بود که برای همدردی با مادران و کودکان غزه گرد هم آمده بودند. اقشار مختلف از سازمان‌های مردم نهاد شهر تهران در تجمعی مردمی حمایت خود را از کودکان بی دفاع غزه و اعتراض نسبت به سکوت مجامع بین‌المللی در برابر جنایات رژیم صهیونیستی اعلام کردند . ساکنان ساحل امید نیز همچون دیگر اعضاء سازمان‌های مردم نهاد در این مراسم حضور داشتند.

۱۱- برگزاری تور یک روزه شهریار (۳۰ مرداد ۱۳۹۳)

روز پنجشنبه ۳۰ مردادماه ۹۳ تور روزه فرهنگی- تفریحی  شهرستان شهریار برگزار شد. در این تور تابستانه ۹۰ نفر از ساکنان ساحل امید شرکت کردند تا ضمن بهر‌ه‌مندی از فضایی شاد و دوستانه، به تعامل بهتر با افراد دارای معلولیت نیز بیانجامد.

۱۲- برگزاری تور یک روزه جاده‌ی چالوس (۲۸ شهریور ۱۳۹۳)

سفری یک روزه در دل طبیعت و دور از هیاهوی شهر تهران که جمعه ۹۳/۶/۲۸ ساعت ۸ صبح آغاز شد. در این سفر ضمن ایجاد فرصتی شاد و مفرح برای افراد دارای معلولیت، انگیزه‌ی انسانی گروه همیاران جوان موسسه را نیز تقویت و باعث ارتباط و تعامل این دو گروه (افراد غیرمعلول با افراد دارای معلولیت) با یکدیگر می شوند

۱۳- برگزاری جشن عید سعید قربان در بوستان شاهین( ۱۲ مهر ۱۳۹۳)
به مناسبت عید سعید قربان روز شنبه ۱۲ مهرماه ۱۳۹۳ موسسه ساحل امید جشنی در بوستان شاهین برگزار کرد که با استقبال پرشور شهروندان روبه‌رو شد.

۱۴-برگزاری جشن افتتاحیه دفتر موسسه پیام‌آوران ساحل امید در بوستان شاهین و برپایی غرفه فروش صنایع دستی(۲۰ مهر ۱۳۹۳)

روز یکشنبه ۹۳/۷/۲۰ مراسم افتتاحیه دفتر موسسه و اولین جشنواره غذا و صنایع دستی پیام‌آوران ساحل امید، همزمان با فرا رسیدن عید سعید غدیرخم با حضور مسئولان و بیش از ۴۰۰ نفر از اعضای موسسه برگزار شد.

۱۵-برپایی هیئت عزاداری در سوگ سالار شهیدان، حضرت اباعبدالله الحسین با همکاری (۹ آبان ۱۳۹۳)

موسسه ساحل امید با همکاری هیئت قمر بنی هاشم، روز جمعه ۹ آبان ماه ۱۳۹۳ مراسم سوگواری شهادت حضرت اباعبدالله الحسین را با حضور بیش از ۱۵۰ نفر از افراد دارای معلولیت و خانواده های این عزیزان برگزار کرد.

قرائت زیارت عاشورا، برپایی مجلس روضه، نوحه سرایی و سینه زنی از جمله‌ برنامه‌هایی است که با حضور گسترده ساکنان ساحل امید پس از نماز مغرب و عشا برگزار شد و تا پاسی از شب نیز ادامه یافت.

۱۶- برگزاری تور یکروزه قم-جمکران (۳۰ آبان ۱۳۹۳)

روز جمعه ۳۰ آبان ماه نیز دومین سفر زیارتی و معنوی قم – جمکران در سال ۱۳۹۳ نیز برگزار شد. مسافران این تور یک‌روزه ۳۵ نفر از افراد دارای معلولیت و خانواده‌های آنان‌ها بودند. کاروان زیارتی ساحل امید سفر خود را ساعت ۹ صبح آغاز کرد و برای اقامه نماز ظهر،عصر، دعا و نیایش به مسجد مقدس جمکران مشرف شدند. پس از زیارت حرم حضرت معصومه (س) و توزیع وعده عصرانه در میان زائران ساعت ۱۶ به سمت تهران حرکت کردند و در ساعت ۱۸ سفر خود را به پایان رساندند.

۱۷- همکاری در برگزاری “همایش بزرگ روز جهانی افراد دارای معلولیت” و ۳۳ متر جابه‌جایی خودروی سمند با طناب توسط سفیر صلح موسسه پیام‌آوران ساحل امید(۸ آذر ۱۳۹۳)

منوچهر نامجو سفیر صلح موسسه ساحل امید است که به علت معلولیت فلج اطفال از ویلچر استفاده می‌کند. نامجو روز شنبه ۹۳/۹/۸ در همایشی که به مناسبت روز جهانی افراد دارای معلولیت در فرهنگسرای بهمن برگزار شد، موفق شد با طناب یک خودروی سمند را بیش از ۳۳متر بکشد و این رکورد را برای خود ثبت کند .این گوشه‌ای از توانمندی‌های افراد دارای معلولیت بود که در توجه جمع کثیری از مسوولان و افراد دارای معلولیت را به خود جلب کرد.

۱۸- برپایی دومین بازارچه “شهروند همین شهریم” به مناسبت روز جهانی افراد دارای معلولیت(۱۳،۱۲ و ۱۴ آذر ۱۳۹۳)

دومین بازارچه صنایع دستی و غذاهای خانگی به مناسبت روز جهانی افراد دارای معلولیت توسط موسسه ساحل امید برگزار شد.  بازارچه “شهروند همین شهریم” با هدف نمایش توانمندی های افراد دارای معلولیت و فروش تولیدات دستی این افراد از ۱۲ الی ۱۴ آذرماه به مدت سه روز در منطقه دو تهران، خ سازمان آب مقابل پارک شاهین با استقبال خوب اهالی منطقه و سایر شهروندان رو به رو شد. این بازارچه با حمایت سازمان بهزیستی کشور، ستاد ساماندهی فعالیت های سمن های شهر تهران، شهرداری منطقه ۲ تهران، مدیریت محله برق آلستوم، کانون معلولان منطقه ۲، موسسه خیریه سپاس، بنیاد کارآفرینی و اشتغال معلولان و خانه نجات ایران برگزار گردید.

۱۹- برگزاری جشن میلاد رسول اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع) (۱۸ آذر ۱۳۹۳)

موسسه پیام آوران ساحل امید با همکاری دبیرخانه ستاد ساماندهی سمن‌های منطقه دو تهران، اداره سلامت و کانون معلولان منطقه دو، انجمن باور، جامعه معلولان ایران و مجتمع آموزشی نیکوکاری رعد به مناسبت میلاد با سعادت حضرت رسول اکرم(ص) و امام صادق (ع) “جشن میلاد” را روز پنجشنبه مورخ  ۹۳/۱۰/۱۸ با برگزاری ایستگاه سلامتی، ایستگاه کودکانه، آتش بازی به همراه اجرای موسیقی زنده با حضور پرشور ساکنان ساحل امید برگزار کرد .عیدانه‌ی میلاد حضرت محمد(ص) و امام جعفر صادق(ع) برای پیام‌آوران ساحل امید، لبخند بود و شادی.

 

۲۰- حضور اعضای ساحل امید در ضبط برنامه رادیویی “جمعه ایرانی” (۲۲ دی ۱۳۹۳)

ضبط برنامه‌ی جمعه ایرانی طی ۲ روز در ماه در ایوان شمس انجام ‌می‌شود. سعید توکل سردبیر، تهیه‌کننده و نویسنده برنامه رادیویی جمعه ایرانی است که اغلب آن را با نام قدیمی “صبح جمعه با شما” می شناسند. دیگر نویسندگان این برنامه محمد صادق عبداللهی، حسین هاشمی و عباس محبی هستند. از سایر همکاران این مجموعه می‌توان به اصغر سمسارزاده، علی‌رضا جاویدنیا، رضا عبدی، منوچهر آذری و مینو غزنوی اشاره کرد.

در ضبط روز دوشنبه‌ ۲۲ دی ماه ۱۳۹۳ جمعه ایرانی، اعضای ساحل مهمانان افتخاری این مراسم بودند. در حاشیه اجرای این هنرمندان ساحل امیدی‌ها به عرضه و نمایش آثار صنایع دستی اعضای موسسه و سایر محصولات فرهنگی و هنری خود پرداختند. آشنایی شرکت کنندگان برنامه با فعالیت‌های ساحل امید، فروش و عرضه‌ی محصولات موسسه و ترغیب به حمایت مردم از این محصولات برای اعضای ساحل امید روز خوشی را رقم زد.

 

۲۱- اجرای طرح جشنواره هفتگی گردشگری “همه ما شهروند همین شهریم” با همکاری شهرداری تهران (آذر تا اسفند ۱۳۹۳)

در راستای تحقق اهداف گردشگری موسسه پیام‌آوران ساحل امید طرح تهران‌گردی افراد دارای معلولیت به دفتر شهردار محترم تهران ارائه شد. پس از بررسی و برگزاری جلسات متعدد طرح بازدید هفتگی افراد دارای معلولیت از برج میلاد تهران تصویب شد. با موافقت هیئت مدیره برج میلاد تهران با بازدید رایگان و  هفتگی ۵۰ نفر افراد دارای معلولیت از این جاذبه‌ی گردشگری پایتخت و همکاری مساعد سامانه‌ی جانبازان و معلولان برای ایاب و ذهاب مسافران، موسسه پیام‌آوران ساحل امید مجری طرح گردشگری افراد دارای معلولیت در شهر تهران شد. از آنجا که این طرح با شکل‌گیری شبکه همیاری انجمن‌های فعال در حوزه افراد دارای معلولیت قوت گرفته بود، پس از شرکت اعضای ساحل امید در این برنامه، اعضای سایر انجمن‌ها نیز به آن پیوستند. تا جایی که در پایان سال ۹۳ بیش از ۴۵۰ نفر از افراد دارای معلولیت و خانواده‌های آن‌ها از این جاذبه‌ی گردشگری شهر تهران بازدید کردند.

پیام آوران ساحل امید

۲۲- برگزاری اولین نوبت جشنواره هفتگی گردشگری “همه ما شهروند همین شهریم” – بازدید اعضای موسسه “پیام‌آوران ساحل امید” از برج میلاد تهران(۲۷ دی ۱۳۹۳)

نخستین جشنواره هفتگی “همه‌ ما شهروند همین شهریم” به همت موسسه پیام‌آوران ساحل امید و با حمایت شهرداری تهران کلید خورد. نخستین جشنواره هفتگی “همه ما شهروند همین شهریم” از روز شنبه ۲۷ دیماه آغاز شد. در این جشنواره هر هفته تعدادی از افراد دارای معلولیت برای بازدید رایگان از برج میلاد راهی بلندترین سازه‌ی شهر و یکی از جاذبه‌های گردشگری پایتخت می‌شوند. ایاب و ذهاب افراد دارای معلولیت با همکاری سامانه‌ی حمل و نقل جانبازان و معلولان انجام می‌گیرد. روز شنبه ۲۷ دی ماه ۱۳۹۳، ۵۰ نفر از افراد دارای معلولیت و همراهان آنها برای شرکت در این برنامه راهی برج میلاد شدند. درنخستین هفته از برگزاری این جشنواره ۵۰ نفر از افراد دارای معلولیت و همراهان آن‌ها توسط اتوبو‌س‌های مناسب‌سازی شده به برج میلاد رفتند تا از سکوی دید باز برج دیدن کنند. گروه بازدیدکننده از ۱۵ مرد و ۳۵ زن با معلولیت‌های ضایعه نخاعی، کم بینا، کم شنوا و … تشکیل شده بود..

۲۳- برگزاری دومین نوبت جشنواره هفتگی گردشگری “همه ما شهروند همین شهریم”- بازدید اعضای موسسه پیام‌آوران ساحل امید از برج میلاد تهران(۴ بهمن ۱۳۹۳)

در دومین هفته از برگزاری  جشنواره “همه ما شهروند همین شهریم” ۶۰ نفر از افراد دارای معلولیت راهی برج میلاد تهران شدند. رفت و آمد بازدید کنندگان توسط اتوبوس‌های مناسب سازی شده صورت می‌گیرد. حضور اجتماعی افراد دارای معلولیت در اماکن گوناگون یکی از اهداف این جشنواره‌ی هفتگی است.

۲۴- برگزاری سومین نوبت جشنواره هفتگی گردشگری “همه ما شهروند همین شهریم”- بازدید اعضای “جامعه معلولان ایران” از برج میلاد تهران(۱۱ بهمن ۱۳۹۳)

سومین هفته از برگزاری این جشنواره به بازدید اعضای جامعه معلولان ایران از برج میلاد تهران اختصاص یافته بود.

۲۵- حضور در جشن گلریزان “مجتمع آموزشی نیکوکاری رعد” جهت معرفی موسسه و فروش صنایع دستی (۱۵ بهمن ۱۳۹۳)

در حاشیه برگزاری جشن گلریزان مجتمع آموزشی نیکوکاری رعد موسسه پیام‌آوران ساحل امید نیز به معرفی اهداف موسسه، نمایش و فروش صنایع دستی افراد داری معلولیت پرداخت. شرکت‌کنندگان در این مراسم فرصت یافتند تا از نزدیک با اهداف موسسه آشنا شوند.

۲۶- همکاری در برگزاری مراسم “فجرمهربانی”- مراسم ازدواج ۲۲ زوج معلول (۱۷ بهمن ۱۳۹۳)

همزمان با ایام دهه فجر، جشن ازدواج ۲۲زوج دارای معلولیت به همت شبکه همیاری انجمن معلولان، همکاری معاونت اجتماعی و فرهنگی منطقه دو تهران و با حمایت دفتر شهردار تهران در ورزشگاه شهید شوشتری درحالی برگزار شد که از میهمان‌های ویژه این مراسم می‌توان سیدمحمد جواد شوشتری مشاور شهردار و مدیرکل دفتر شهردار تهران و علی ربیعی وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی، هنرمندان و جمعی از پیشکسوتان ورزشی را نام برد

این زو‌ج‌ها از تمامی مناطق از سوی خیریه‌ها‌ و موسسات همکار با شهرداری تهران انتخاب شدند و در شب عروسی هر زوج می توانست ۱۰ تن ازاعضای خانواده اش را با خود همراه کند. به طوری بالغ بر ۷۰۰ همراه در شب عروسی زوج های دارای معلولیت میهمان این مراسم بودند. شهرام مبصر، مدیرعامل موسسه پیام‌آوران ساحل امید و دبیر کانون معلولان منطقه ۲ از میزبانان این مراسم بود.

 

۲۷- برگزاری چهارمین نوبت جشنواره هفتگی گردشگری “همه ما شهروند همین شهریم”- بازدید اعضای “مرکز خیریه وحدت” از برج میلاد تهران(۱۸ بهمن ۱۳۹۳)

چهارمین هفته از برگزاری این جشنواره به بازدید معولان ذهنی مرکز خیریه وحدت از برج میلاد تهران اختصاص یافته بود

۲۸- هم‌فیلم‌بینی ” دریا و ماهی پرنده” در کاخ سی‌ و سومین جشنواربین‌اللملی فیلم فجر با همکاری کانون ناشنوایان ایران( ۱۹ بهمن ۱۳۹۳)

یکشنبه ۱۹ بهمن ماه ۱۳۹۳ اعضای موسسه ساحل امید به اکران فیلم “دریا و ماهی پرنده”  در کاخ سی و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر دعوت شدند. قهرمان فیلم یک نوجوان ناشنوا است. به همین علت اعضای کانون ناشنوایان ایران نیز ساکنان ساحل امید را در تماشای این فیلم همراهی کردند . حدود ۱۵۰ نفر ناشنوا و افراد با معلولیت های مختلف راهی برج میلاد شدند. نداشتن زیرنویس برای ناشنوایان اعتراض اعضای موسسه ساحل امید را به دنبال داشت و عده‌ای از ناشنوایان سالن را نشانه اعتراض ترک کردند. حضور نمایندگان ساحل امید و کانون ناشنوایان ایران در نشست خبری این فیلم تبدیل به سوژه‌ی خبری بسیاری از رسانه‌ها شد. در این نشست خبری مدیرروابط عمومی موسسه پیام‌آوران ساحل امید به نبود زیرنویس و عدم توجه به حضور افراد دارای معلولیت در سینماها و دیگر اماکن فرهنگی به ویژه جشنواره بیاعتراض کرد.

 

۲۹- برپایی غرفه “معلولان و حقوق شهروندی” در حاشیه راهپیمایی یوم‌الله ۲۲بهمن (۲۲ بهمن ۱۳۹۳)

ساحل امید ضمن گرامیداشت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران، شرکت در راهپیمایی غرفه‌ی فروش صنایع دستی خود را نیز در میدان انقلاب با همکاری ستاد سمن‌های شهر تهران دایر کرد.

۳۰- برگزاری پنجمین نوبت جشنواره هفتگی گردشگری “همه ما شهروند همین شهریم”- بازدید اعضای “انجمن حمایت از بیماران دیستروفی  ” از برج میلاد تهران(۲۵ بهمن ۱۳۹۳)

پنجمین هفته از برگزاری این جشنواره به بازدید اعضای انجمن حمایت از بیماران دیستروفی  از برج میلاد تهران اختصاص یافته بود

۳۱- حضور در بازارچه نوروزی “بنیاد نیکوکاری صالح” و فروش صنایع دستی (۱، ۲ و ۳ اسفند ۱۳۹۳)

بازارچه خیریه بنیاد نیکوکاری صالح در روزهای‌ نخستین اسفندماه سال ۱۳۹۳ در سالن تلاش برگزار شد. در این بازارچه تعدادی از انجمن‌های فعال در حوزه‌ی آسیب‌های اجتماعی اعم از زنان سرپرست خانوار، کودکان کار، افراد دارای معلولیت و … حضور داشتند. موسسه پیام‌آوران ساحل امید نیز با شرکت در این بازارچه ضمن اطلاع‌رسانی و آشنایی بیشتر شهروندان با حقوق شهروندی افراد دارای معلولیت به نمایش و فروش صنایع دستی اعضای موسسه نیز پرداخت.

۳۲- برگزاری ششمین نوبت جشنواره هفتگی گردشگری “همه ما شهروند همین شهریم”- بازدید اعضای ” موسسه نیکوکاری رعد الغدیر” از برج میلاد تهران(۲ اسفند ۱۳۹۳)

ششمین هفته از برگزاری این جشنواره به بازدید اعضای موسسه نیکوکاری رعد الغدیر  از برج میلاد تهران اختصاص یافته بود.

۳۳-  حضور در بازارچه نوروزی “کانون سندروم دان” و فروش صنایع دستی(۸ اسفند ۱۳۹۳)

بازارچه نوروزی کانون سندرم دان همه ساله در اسفند ماه برگزار می‌شود. در سال ۹۳ نیز به رسم سال‌های گذشته، ساحل امید در این بازارچه حضوری پر‌رنگ داشت که با توزیع بروشور، کتاب و سایر اقلام فرهنگی به ترغیب عموم مردم برای پایبندی به حقوق شهروندی افراد دارای معلولیت پرداخت. ضمن توجه به مقوله فرهنگ‌سازی، آثار صنایع دستی موسسه نیز به معرض نمایش درآمده بود که با فروش قابل توجهی رو به رو شد.

۳۴- برگزاری هفتمین نوبت جشنواره هفتگی گردشگری “همه ما شهروند همین شهریم”- بازدید اعضای ” انجمن خیریه افراد با نیازهای ویژه آهسته گامان ایرانیان” از برج میلاد تهران(۹ اسفند ۱۳۹۳)

هفتمین هفته از برگزاری این جشنواره به بازدید اعضای انجمن خیریه افراد با نیازهای ویژه آهسته گامان ایرانیان از برج میلاد تهران اختصاص یافته بود

۳۵- حضور در بازارچه نوروزی ” مجتمع آموزشی نیکوکاری رعد ” و فروش صنایع دستی( ۱۲،۱۳، ۱۴ و ۱۵ اسفند ۱۳۹۳)

با حضور شهروندان نیکوکار و در جهت حمایت از افراد دارای معلولیت، بازارچه نوروزی  مجتمع آموزشی نیکوکاری رعد به مدت چهار روز از تاریخ ۱۲ تا ۱۵ اسفندماه از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۰ شب برگزار شد. در این بازار که اجناس و لوازم عید نوروز عرضه می‌شد موسسه پیام‌آوران ساحل امید نیز به عرضه محصولات مختلف به ویژه صنایع دستی(غزال تراشی و …) پرداخت.

 

۳۶- برگزاری اردوی دو روزه کویر مرکزی ایران- شهر زواره، شهرستان اردستان، استان اصفهان (۱۴ و ۱۵ اسفند ۱۳۹۳)

از آنجا که برگزاری تورهای چند روزه برای افراد دارای معلولیت یکی از اهداف موسسه پیام‌آوران ساحل امید است که امید می‌رود در روزهای پیش رو محقق شود، اولین سفر بررسی اقامتگاه و امکان‌سنجی شهر زواره برای کویرگردی افراد دارای معلولیت توسط همیاران موسسه انجام شد. در این سفر بررسی مسیرهای گوناگون و مناسب‌سازی منطقه یا عدم آن توسط همیاران ساحل امید انجام شد تا برنامه‌ریزی‌ها برای کویرگردی اعضای موسسه در سال ۹۴ آغاز شود.

 

  • جهت ملاحظه گزارش عملکرد موسسه‌ پیام‌آوران ساحل امید در سال اول فعالت خود (اسفند ۹۱ -اسفند ۹۲) اینجا کلیک کنید

مسابقات ورزشی و تفریحی جام رمضان برگزار شد.

مسابقات ورزشی و تفریحی جام رمضان

موسسه پیام آوران ساحل امید با همکاری اداره تربیت بدنی و اداره سلامت معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری منطقه ۲ تهران و کانون های معلولان مناطق ۲ و ۵ تهران به مناسبت استقبال از ماه مبارک رمضان چهارشنبه ۱۲ تیرماه مسابقات ورزشی و تفریحی جام رمضان، ویژه جانبازان و افراد دارای معلولیت را در منطقه ۲ تهران برگزار کرد.

به گزارش روابط عمومی ساحل امید این مسابقات با حضور بیش از۸۰ نفر از جانبازان، افراد دارای معلولیت و خانواده های آنان و با هدف تقویت روحیه، بالا بردن حس اعتماد به نفس و ایجاد نشاط و شادابی در شهروندان دارای معلولیت برگزار شد. شرکت کنندگان در این مسابقات در سه رشته ورزشی دارت، بوچیا و تیروکمان در زمین چمن شهدای کوی نصر واقع در منطقه ۲ تهران با هم به رقابت پرداختند که در پایان مراسم نیز به نفرات برتر هر رشته به رسم یادبود جوایزی اهدا شد.

لازم به توضیح است که در حاشیه برگزاری این مسابقات ایستگاه سلامتی توسط اداره سلامت منطقه ۲ تهران برپا شد که در این ایستگاه سنجش میزان فشار خون و قند خون مدعوین علاقمند، بصورت رایگان انجام و توصیه های پزشکی به این عزیزان داده شد .

در پایان این برنامه نیز لوح های سپاسی از طرف آقای شهرام مبصر مدیرعامل موسسه پیام آوارن ساحل امید به جناب آقای سید حسن زاهدی ریاست تربیت بدنی و جناب آقای دکتر عباسی ریاست اداره سلامت معاونت اجتماعی و فرهنگی منطقه ۲ تهران به پاس قدردانی از زحمات و همکارهای بی دریغ این عزیزان در برگزاری برنامه های متنوع ورزشی و فرهنگی متعدد برای شهروندان دارای معلولیت در طی سال های اخیر اهداء شد.

اسامی نفرات برتر مسابقات ورزشی جام رمضان

اسامی نفرات برتر رشته تیروکمان:

خانم ها:

نفر اول: فاطمه گودرزی

نفر دوم: حمیده ربیعی

نفر سوم: آذر کوپال

آقایان:

نفر اول: علیرضا آذری

نفردوم: خلیل معمارزادگان

نفر سوم: محمود ابری

اسامی نفرات برتر رشته بوچیا:

خانم ها:

نفر اول: پروانه طارمی

نفر دوم: لیدا تهرانی

نفر سوم: زهرا پورمهدی

آقایان:

نفر اول: محمدحسین قادری

نفر دوم: افشین پرفکر مقدم

نفر سوم: عباس عباسی

با تشکر ویژه از مربی تیم بوچیا جناب آقای محمد بیگدلی

اسامی نفرات برتر رشته دارت:

خانم ها:

نفر اول: سارا اسدی

نفر دوم: سرمه فرجام نیا

نفر سوم: آذر کوپال

آقایان:

نفر اول: خلیل معمارزادگان

نفر دوم: پوریا احدی ایرانی

نفر سوم: محمدرضا دانشی

با تشکر ویژه از جناب آقای آزاد مدیریت محله کوی نصر و همکاران محترمشان، سرکار خانم کامران مدیریت خانه سلامت گفتگو و همکاران محترمشان، همیاران عزیز ساحل امید، جناب آقای رهام وزیری و سرکار خانم آنا شناسی عکاسان برنامه  و تمامی عزیزانی که ما را در برگزاری این برنامه یاری داد.

 جهت تماشای گالری تصاویر این مسابقات اینجا کلیک کنید

 بهترین ها را برای شما آرزومندیم

موسسه پیام آوران ساحل امید

جشنواره ورزشی- تفریحی افراد دارای معلولیت در منطقه ۲۲ تهران برگزار شد.

جشنواره ورزشي - تفريحي جانبازان و افراد دارای معلولیت در کنار درياچه شهداي خليج فارس

موسسه پیام آوران ساحل امید با همکاری دبیرخانه جامعه ایمن و اداره اجتماعی و فرهنگی ناحیه یک منطقه ۲۲ و کانون های معلولان مناطق ۲، ۷، ۱۱ و ۲۲ تهران به مناسبت روز جانباز، جشنواره ورزشی – تفریحی ویژه جانبازان و افراد دارای معلولیت را در روز سه شنبه ۹۲/۳/۲۱ برگزار کرد.
به گزارش روابط عمومی ساحل امید، این جشنواره به مناسبت ولادت حضرت ابوالفضل (ع) و روز جانباز و با هدف افزایش روحیه مثبت در جانبازان و افراد دارای معلولیت، ایجاد زمینه جهت تعامل بیش از پیش آنها با یکدیگر، ایجاد بستری مناسب برای حضورشان در اجتماع و بهره مندی آنان از فضاهای عمومی و تفریحی شهر برگزار شد.
در این جشنواره که با حضور جمعی از مسئولان و مدیران شورای سیاستگزاری جامعه ایمن و شهرداری منطقه ۲۲ تهران برگزار گردید مهندس حاجی عبدالمجید شهردار ناحیه یک منطقه ۲۲ گفت: کارشناسان ما در دبیر خانه جامه ایمن و سایر بخش ها، بی وقفه در تلاشند تا با انجام مداخلات، مناسب سازی و رفع مخاطرات محیطی و کاستی های موجود در فضاهای عمومی شهری، به ارتقا و بهبود شرایط زندگی این قشر از جامعه پرداخته تا در نهایت بتوانند بستری امن برای اقشار مختلف منطقه از جمله کودکان، سالمندان و افراد دارای معلولیت فراهم کنند. از آنجا که منطقه ۲۲ به عنوان نخستین منطقه از شهر تهران در سال ۱۳۸۸ به عضویت شبکه جهانی جوامع ایمن در آمده است، طی امسال در حال آماده سازی منطقه برای ارزیابی مجدد توسط سازمان بهداشت جهانی در سال ۱۳۹۳ هستیم و با توجه به اینکه یکی از شاخص های مورد بررسی وجود برنامه های مدون و مداخلات لازم در خصوص ارتقای ایمنی زندگی افراد آسیب پذیر مانند کودکان، سالمندان و افراد دارای معلولیت است، دبیرخانه جامعه ایمن منطقه ۲۲ طی ۵ سال گذشته اقدامات مناسبی را در این راستا انجام داده که لازم است نتایج ارزشیابی این مداخلات در اختیار کارشناسانWHO قرار گیرد.
در این جشنواره که با حضور بیش از ۲۰۰ نفر از جانبازان، افراد دارای معلولیت و خانواده های آنان برگزار شد، پس از پیاده روی در حاشیه دریاچه،  داوطلبان در ۵ رشته ورزشی دارت، تنیس روی میز، بوچیا، تیروکمان و طناب کشی به رقابت پرداختند. در پایان مراسم نیز به نفرات برتر هر رشته احکام قهرمانی و جوایزی اهدا شد.

لازم به توضیح است که طی هماهنگی های بعمل آمده، سرویس دهی به تمامی افراد دارای معلولیت شرکت کننده در این مراسم با استفاده از وسایل حمل و نقل مناسب سازی شده از درب منزلشان به محل برگزاری جشنواره و بالعکس انجام شد.

جهت تماشای گالری تصاویر این جشنواره اینجا کلیک کنید

شادی و نشاط شما آرزوی ماست

موسسه پیام آوران ساحل امید

مسابقات ورزشی و شاد تابستانه در منطقه ۲ تهران برگزار شد.

مسابقات ورزشی تابستانه معلولان

مسابقات ورزشی افراد دارای معلولیت با حضور ۱۰۰ نفر در منطقه ۲ تهران و در ۳ رشته تیروکمان ، طناب کشی و بوچیا برگزار شد.

موسسه پیام آوران ساحل امید با همکاری کانون معلولان منطقه ۲، کارگروه تخصصی افراد دارای معلولیت جامعه ایمن شهرداری منطقه ۲ تهران، اداره سلامت و اداره تربیت بدنی  شهرداری منطقه ۲ ، مجتمع آموزشی نیکوکاری رعد، انجمن باور و مرکز حمایت از ضایعات نخاعی ایران مسابقات ورزشی را در سه رشته تیروکمان ، طناب کشی و بوچیا برگزار کرد.

شهرام مبصر رییس کارگروه تخصصی افراد دارای معلولیت جامعه ایمن شهرداری منطقه ۲ و دبیر کانون معلولان این منطقه هدف از برگزاری این مسابقات را تقویت روحیه، بالا بردن حس اعتماد به نفس و ایجاد نشاط و شادابی در شهروندان دارای معلولیت دانست و گفت : مهمتر اینکه با برگزاری اینگونه مسابقات مسئولان با توانایی های افراد دارای معلولیت آشنا می‌شوند تا در برنامه ریزی های شهری مخصوصا مناسب سازی اماکن ورزشی ، فرهنگی ، تفریحی شرایط و نیازهای این قشر از جامعه را در نظر بگیرند.

وی افزود: در این مسابقات افراد دارای معلولیت ساکن منطقه ۲ تهران با توجه به مناسب سازی فضای زمین چمن شهدای کوی نصر، ازمسئولان تربیت بدنی شهرداری این منطقه درخواست داشتند تا با اختصاص دو یا چند نوبت در هفته به آنان در این زمین چمن برای برگزاری کلاس هاس آموزش تیروکمان و تشکیل تیم معلولان منطقه ۲موافقت کنند. لازم به توضیح است که زمین چمن شهدای کوی نصر به همت سید حسن زاهدی رییس تربیت بدنی شهرداری منطقه ۲ تهران، ایجاد و برای استفاده افراد دارای معلولیت نیز مناسب سازی شده است.

در پایان مسابقات نیز احکام قهرمانی و جوایزی از سوی اداره تربیت بدنی شهرداری به نفرات برتر هر رشته اهداء شد.

جهت تماشای تصاویر این برنامه اینجا کلیک کنید

راهپیمایی و ویلچررانی فرهنگی و ورزشی در سطح منطقه یک تهران برگزار شد.

همایش فرهنگی و ورزشی ویلچررانی سطح منطقه یک تهران

روز جمعه ۲ مهر ماه ۸۹ برای خیلی از انسان ها یک روز عادی بود ، اما برای افراد دارای معلولیت روز آزمودن یک تجربه جدید بود.

روز راهپیمایی ، اما اینبار راهپیمایی کمی متفاوت؛ راهپیمایی با ویلچر.

اول صبح با روحیه ای خوب و پر از نشاط از خونه ها زدیم بیرون. محل تجمع مان پارک امام علی (ع) واقع در سه راه فرمانیه بود. لحظه به لحظه بر تعدادمان افزوده میشد تا جایی که به خود آمدیم و دیدیم بیش از ۱۵۰ نفر از دوستان مان که  نیمی از آنها دارای معلولیت بودند گرد هم آمدند. برای آغاز راهپیمایی لحظه شماری می کردیم. درسته که در حین راهپیمایی گپ زدیم ، از تجربیات هم استفاده کردیم و چیزهای جدید آموختیم ، اما راهپیمایی روز جمعه به این موارد خلاصه نمی شد و هدف های والاتری در سر داشتیم و به امید تحقق آنها بود که نیروی دستان مان برای چرخاندن چرخ های صندلی چرخدار چند برابر شده بود و خستگی جایی برای خودنمایی نداشت.

هدف مان یک حرکت نمادین بود، یک کار فرهنگی تا به جامعه نشان بدهیم که ما هم هر چند روی ویلچر نشسته ایم ،اما درست مانند دوستانمون که کنار ما گام بر می دارند و درست به اندازه همان ها ، حق استفاده از تمام مزایا و امکانات جامعه را داریم.

هدف مان یکسان سازی و عادی سازی فرصت ها بود.

هدف مان تصحیح باورها بود.

مسیر پارک امام علی (ع) تا پارک قیطریه را در کنار دوستان غیرمعلول خود پیمودیم به امید آنکه نگاه ها و چشم ها به دیدن ما عادت کنند. به امید انکه همان نگاه گذرایی که به او می انداختند به من هم با همان نگاه نظر کنند، نه با نگاه و چشمانی متعجب و پر از سوال؟!

با زبان بی زبانی فریاد زدیم: آرزوی مان شده که مثل بقیه افراد جامعه بتوانیم از امکانات جامعه و کشور خودمان استفاده کنیم. چیز زیادی هم نمی خواهیم، پر توقع هم نیستیم ،یکی از آرزوهای مان همین است که مثل بقیه بی دردسر بتوانیم در خیابان های شهرمان تردد کنیم . نه اینکه قدم به قدم ، جوی های عریض و چاله ها و پله ها و آسفالت های کنده شده ، لذت حضور در جامعه را در زیر آسمان آبی خدا ، خودکفا و بدون نیاز به همراه را از ما بگیرد.

انجمن باور ، اداره تربیت بدنی معاونت اجتماعی شهرداری منطقه ۱ ، پلیس راهنمایی و رانندگی، پلیس نیروی انتظامی، اداره آتش نشانی و امداد و نجات استان تهران، اورژانس تهران و ۲۰ نفر از همیاران عزیز ، به زنجیره مستحکم باور متصل شده بودند تا باورمان پررنگ تر و قوی تر باشد.

ماشین ها پشت چراغ قرمز متوقف شده بودند ، تا شرکت کنندگان در این راهپیمایی ایمن تر و آسوده تر از خیابان عبور کنند.

روز روز ما بود. از آسمان گرفته تا چراغ راهنمایی همه و همه تصمیم گرفته بودند همکار و همیار ما باشند ، تا صدای آهسته معلولین را رساتر و خوش آهنگ تر و بلندتر به گوش مردم و مسئولین برسانند.

بعضی ها پشت فرمان اتومبیل ها کلافه و معترض شده بودند و حرکت مان را کاری بیهوده تلقی می کردند. ما نشنیده گرفتیم و گفتیم انقدر همه راه ها را امتحان می کنیم و خسته نمی شویم تا به نتیجه دلخواه برسیم. با لبخندمان عذرخواهی کردیم و گفتیم بگذارید یک ربعی هم خیابانی در منطقه ۱ تهران بسته شود و مختص عبور افراد دارای معلولیت باشد. این همه به مانع برخوردیم و سکوت کردیم و کسی صدای پرهیاهوی سکوت مان را نشنید. این همه در خانه ها ماندیم و کسی سراغ مان را نگرفت. این همه شما در خیابان ها رفتید و آمدید و لحظه ای هم به مشکلات ما فکر نکردید. بی انصاف نباشید مردم ، نگذارید احساس کنیم حضور ما برای شما سنگین است !!!

از حق نگذریم عده ای هم حضورمان را در آن گرما کار بزرگی می پنداشتند و تشویق مان می کردند.

با ورود ما به پارک قیطریه موسیقی شادی از بلندگوها پخش شد که خستگی را از تن مان در آورد. هر چند که در بین راه هم با خوراکی و آب معدنی پذیرایی شده بودیم.

دور تا دور استخر بزرگ پارک با ویلچرها و چهره های شاداب بچه ها آراسته شده بود. سنگ فرش ها و درختان پارک در تمام طول عمرشان این همه ویلچر را با هم یکجا ندیده بودند. تعجب یا تحسین شان قابل تشخیص نبود ، اما افرادی که از قبل در پارک حضور داشتند از گوشه و کنار پرس و جو می کردند که این گروه از کجا و به چه منظور دور هم جمع شده اند؟؟؟ ما هم پاسخ می دادیم و گوشه ای از اهداف مان را برایشان شرح می دادیم.

بعد از اجرای برنامه های موسیقی و تأتر که بسیار مورد توجه دوستان قرار گرفت آقای شهرام مبصر، از چند تن از دوستان فعال در برنامه ها تقدیر و تشکر به عمل آوردند و هدایایی به رسم یادبود تقدیم آنها کردند.

ناگفته نمونه که تمام شرکت کنندگان در برنامه نیز جعبه های فرهنگی باورهای من را به عنوان هدیه دریافت کردند ، تا با دیدن آنها خاطره ۱ روز خوب و بیاد ماندنی را همیشه در ذهن شان تازه نگه دارند.

در پایان جا داره تا تشکر ویژه ای داشته باشیم از جنای آقای بتو معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۱ ، سرکار خانم صالح پور و جناب آقای رمضانی مسئولین محترم اداره تربیت بدنی معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۱ ، پلیس راهنمایی و رانندگی، نیروی انتظامی، اداره آتش نشانی و امداد و نجات استان تهران ،اورژانس تهران، شرکت “ایران ره ” ویژه ایاب و ذهاب معلولین و تک تک اعضاء عزیز گروه همیاران باوری .

نویسنده : مهدیه رستگار

جهت تماشای تصاویر این برنامه اینجا کلیک کنید