هزینه ایاب ذهاب پایانه ویژه معلولان را کم کنید

اتوبوس ويژه معلولان

پایانه ویژه معلولان به حول و قوه الهی و تلاش مسئولین محترم بالاخره راه اندازی شد. به گفته خود مسئولان؛ قرار بود هزینه اندکی برای استفاده از امکانات پایانه از معلولان دریافت شود. ولیکن متاسفانه با وجود تاکید مسئولان، هزینه های ایاب ذهاب همچنان ثابت ماند و تغییری نکرد، هر سرویس هفت هزار تومان! یعنی سرویس رفت و برگشت در یک روز ۱۴ هزار تومان.

فرد معلولی که محصل و دانشجو است و یا اشتغال به کار دارد، روزی ۱۴ هزار تومان هزینه رفت و آمد! به صورت تقریبی اگر محاسبه کنیم ماهیانه ۴۰۰ هزار تومان. آیا فرد معلول به غیر از هزینه ایاب ذهاب، هزینه دیگری برای زندگی ندارد؟

شعارمان این است که افراد معلول و غیرمعلول، حقوق برابری دارند، اما آیا این شعار تحقق یافته است؟ افراد غیرمعلول می توانند با اتوبوس، مترو، وسایل نقلیه عمومی به تردد بپردازند نهایت هزینه شان میشود ۵۰۰ الی هزار تومان در روز و ماهیانه حدود سی هزار تومان. اما فرد معلول چه؟ ماهیانه حدود ۴۰۰ هزار تومان هزینه ایاب ذهاب!

درست است که تا حدودی از هزینه های ایاب ذهاب را سازمان بهزیستی، تامین میکرد ولیکن آن هزینه ها هم که قطع شده است! و فقط تعداد بسیار کمی از معلولان هزینه ایاب ذهاب دریافت میکنند. بقیه معلولین چه کنند؟

دوراه بیشتر نیست: یک- هزینه های ایاب ذهاب توسط پایانه معلولان کم شود (لااقل به اندازه وسایل نقلیه عمومی اعم از اتوبوس و مترو باشد) دو- افراد معلول ترک تحصیل و ترک کار نمایند و خانه نشین شوند. که البته تصور میکنم اکثر دوستان معلول گزینه دو را انتخاب کرده اند. ایاب ذهاب موقع بیماری و پیگیری های درمان هم که بماند و مجالی برای بازگو کردن نیست!

از مسئولان محترم شهرداری و بهزیستی تقاضا داریم در مورد هزینه ایاب ذهاب پایانه ویژه معلولان تجدید نظر نمایید. خواهشمندیم به شرایط ویژه معلولانی که نمی توانند از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنند کمی بیشتر توجه کنید. معلولانی هستند که فقط می توانند از ماشین های مناسب سازی شده ویژه معلولان استفاده نمایند ولی توانایی پرداخت هزینه های هنگفت ایاب ذهاب را ندارند. تقاضا داریم تجدید نظر بفرمایید و هزینه ها را معقولانه، دولتی و عمومی نمایید.

دوستان گرامی این تقاضانامه به سازمان حمل و نقل شهرداری و کانونهای معلولان در مناطق شهرداری ارسال خواهد شد. لطفا در صورت تائید این تقاضا، نام خود را در فسمت نظرات ارسال فرمایید تا موافقت خود را با کاهش هزینه های ایاب دهاب پاینه ویژه معلولان اعلام نموده و یک تقاضانامه گروهی تهیه شود که انشالله مسئولان محترم به تقاضای این قشر آسیب پذیر توجه بیشتری نمایند.

منبع: معلولان نیوز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *