همایش فرهنگی ورزشی روز جهانی افراد دارای معلولیت برگزار شد.

همایش فرهنگی ورزشی به مناسبت ۱۲ آذر

همایش یک روزه فرهنگی ورزشی روز جهانی افراد دارای معلولیت با حضور جمع کثیری از این قشر، خانواده‌ها، شهروندان غیر معلول، مسؤولان شهرداری منطقه ۲ شهر تهران پنجشنبه سوم آذر در مجتمع آموزشی نیکوکاری رعد برگزار شد.

در بخش مسابقات ورزشی این همایش افراد دارای معلولیت در رشته‌های بوچیا، پرتاب دارت، تیراندازی با کمان و مینی‌گلف به رقابت پرداختند و نفرات برتر با اهدا جوایزی مورد تشویق قرار گرفتند.

از جمله فعالیت‌های جانبی این همایش نمایشگاه عرضه توانمند‌ی افراد دارای معلولیت بود که توسط تشکل‌های حمایتی برپا شد. انجمن ضایعات نخاعی استان تهران، مرکز حمایتی ضایعات نخاعی ایران، انجمن دیستروفی عضلانی، انجمن خورشید، انجمن سپاس، انجمن نابینایان،انجمن پیام امید، مرکز رعد طالقان، مرکز رعد کرج، مرکز رعد شرق تهران و مرکز رعد فاطمیه قم با برپایی غرفه اطلاعاتی از فعالیت‌های خود در اختیار بازدید کنندگان قرار دادند.

مراسم همایش روز جهانی معلولان با حضور شرکت کنندگان در سالن اجتماعات پی‌گیری شد و پس از تلاوت کلام‌ا… مجید و پخش سرود جمهوری اسلامی ایران ابتدا صدیقه اکبری مدیرعامل مجتمع رعد در سخنانی ضمن تبریک  فرا رسیدن روز جهانی معلولان و قدردانی از همراهی تشکل‌های همسو و حمایت‌گر و همچنین مسؤولان و مدیران شهری در این همایش، خواستار حمایت بیشتر شهرداری از افراد دارای معلولیت شد.

در ادامه این مراسم مهندس علی شمس‌ رئیس دبیرخانه شورای سیاستگزاری جامعه ایمن شهر تهران ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع توان‌یابان تأکید کرد علت اصلی معلولیت‌ها بعد از تولد را حوادث و سوانح تشکیل می‌دهد و شورا در نظر دارد با بهره‌گیری از نظام ثبت حوادث و سوانح که در حال شکل‌گیری است. نسبت به پیشگیری از معلولیت به صورت مؤثر عمل کند.

در قسمتی دیگر از این مراسم سید حسن زاهدی مسؤول تربیت بدنی منطقه ۲ شهرداری تهران که زمینه برگزاری مسابقات ورزشی همایش روز جهانی معلولان را فراهم کرده بود، اظهار کرد: در آینده نزدیک امکانات ورزشی مناسبی را برای استفاده افراد دارای معلولیت در سطح منطقه اختصاص می‌دهیم.

 مسؤول تربیت‌بدنی شهر داری منطقه ۲ شهر تهران از مشاهده انگیزه بالای توان‌یابان انجام فعالیت‌های ورزشی اظهار خرسندی کرد و افزود: حضور قهرمانان توان‌یاب و ورزشکار در سطح ملی، جهانی و المپیک، مایه مباهات تربیت بدنی شهرداری است.

 در این همایش با اهداء جوایز از ورزشکاران توان یاب که عنوان‌های ملی آسیایی و جهانی کسب کرده‌اند با اهدا جوایز قدردانی شد.

 در انتها شهرام مبصر مسئول واحد فرهنگی مجتمع آموزش نیکوکاری رعد و دبیر همایش افزود: پیرامون دستوری که شهردار منطقه ۲ تهران جهت مناسب سازی منطقه برای استفاده افراد دارای معلولیت صادر کرده اند، بنده با همکاری یک گروه ۲۶ نفره داوطلب از جمله افراد دارای معلولیت و دیگر شهروندان منطقه ۲ ، عکس برداری از نقاط نامناسب منطقه را شروع کردیم و در حال حاضر ۳۰۰۰ قطعه عکس را در اختیار شهرداری منطقه ۲ و دبیرخانه شورای سیاست گزاری جامعه ایمن شهر تهران قرار داده ایم، تا انشاالله با همکاری شهرداری منطقه ۲ تهران هر چه سریعتر این نقاط برای استفاده آسان افراد دارای معلولیت مناسب سازی شوند.

جهت تماشای تصاویر این همایش اینجا کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *