همیاران داوطلب ساحل امید

خدا یارت همیارم

همیاران ساحل امید

همیاران ساحل امید

صبح پنجشنبه ۲۲ اردیبهشت بر خلاف پنج شنبه‌های دیگه خیلی زود زدم از خونه بیرون، میپرسین کجا؟

 به محل قرارمون با جمع کثیری از همنوعام. ساعت ۶:۲۰ دقیقه بود که رسیدم اونجا. به محض پیاده شدن از ماشین دو آقای جوان خوشرو با سلام و صبح بخیر به استقبالم اومدن و منو که روی ویلچر نشسته بودم در زیر چتر حمایتی خودشون به سرعت و دقت به اتوبوس ورزشکاران جانباز و معلول منتقل کردن.

اولین بارم نبود که همنوعی کمکم میکرد ولی نمیدونم چرا از همون ابتدا اینطور حس کردم که جنس کمکشون به یک فرد دارای معلولیت با دیگر مددرسانی ها فرق میکنه و در طول سفر یک روزه‌ام به کاشان در میان جمع ۱۵۰ نفره افراد دارای معلولیت و افراد غیرمعلول، بارها این نکته برام ثابت شد.

همیاران ساحل امید

همیاران ساحل امید

تا جائی که بخاطرم مونده شایان، سعید، حامد، امیر، زهرا، الهه، مهسا، آنا و ….. شماری از همیارانم توی اتوبوس ویژه معلولین بودن.

همت و تلاش بی منت برای امنیت بیشتر این قشر از جامعه، صمیمیت و مهربانی توام با احترام به حقوق و کرامت انسانی رو از این قشر تحصیلکرده و اغلب دانشجو بارها از نزدیک لمس کردم و پس از سالیان متمادی معلولیت شدید به این باور رسیدم که تا چنین جوانان غیور و پرشوری هستند که با همت والای خودشون داوطلبانه و بدون هیچ چشم داشتی حاضر به قبول چنین مسئولیت های با ارزش و بزرگی بشن دیگه فرد دارای معلولیت احساس تنهایی نمی کنه و از برخورد گاه توهین آمیز یا توام با دلسوزی و ترحم همنوعش هم نمی‌رنجه.

 در پایان سفرم به این نتیجه رسیدم که اینگونه تلاشها در راستای تغییر ذهنیت و نگرش نادرست جامعه به افراد دارای معلولیت در حال شکوفا شدن و ثمر دهیه . بایستی معترف بود که اقدامات فرهنگی این گروه برای جملگی معلولین و خانواده بزرگ اونا ملموس و محسوس و درخور تحسین و تقدیر بی شائبه است.

همیـار فهیمـم ؛ امیدوارم هیچگاه در زندگی خسته و مانده نگردی و همیشه همینطور پرشور و صمیمی بمونی و دلسرد نشی.

همیـارم ؛

توی این سفر فهمیدم که:

۱-    سر سبزی و طراوت وجود تو بود که جاده خشک و بی روح تهران – کاشان رو برام  زیبا و خاطره انگیز کرد.

۲-    رایحه معطر گلها و گلاب های قمصر هیچ وقت به پای رایحه دل انگیز تلاش و دوستی تو با فرد دارای معلولیت نرسید .

۳-    شفافیت و زلالی آب های باغ فین دربرابر پاکی و زلالی اندیشه و دل تو نمودی نداشت.

۴-    تمامی درختای سرسبز و برافراشته باغ فین به احترام بزرگی روح و روانت سر تعظیم فرود آورد.

در خاتمه از شهرام مبصر و همسر محترمش، از همیاران پرتلاش و تمامی اونایی که تمام همتشون این بود که سفر به کاشان برای معلولین و خانواده‌هاشون یه روز خاطره انگیز و شاد بشه ممنون و سپاسگزارم.

                                                                                                  دکتر فریده حلمی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *