بازارچه‌ای در حاشیه ساحل امید

پنجشنبه و جمعه بازار ساحل امید
از اول مردادماه، بوستان شاهین علاوه بر شهروندان و کودکان میزبان کارآفرینان، معلولان و زنان سرپرست خانواری است که برای فروش دست‌سازه‌ها و محصولات خود به این بوستان می‌آیند…
نویسنده: ثریا رسولی

بازارچه خیریه ساحل امید

از ۲ هفته پیش پنجشنبه و جمعه‌ها، بوستان شاهین علاوه بر شهروندان و کودکان میزبان کارآفرینان، معلولان و زنان سرپرست خانواری است که برای فروش دست‌سازه‌ها و محصولات خود به این بوستان می‌آیند. در واقع در شرق این بوستان انواع صنایع‌دستی، غذاهای خانگی و وسایل مورد نیاز شهروندان در غرفه‌های مختلف فروخته می‌شود و اهالی می‌توانند علاوه بر حضور در فضای مفرح بوستان خریدی هم داشته باشند. با دوربین همشهری محله به این بوستان رفتیم تا حال و هوای عصر یک جمعه گرم تابستانه بوستان شاهین را به تصویر بکشیم.

بازارچه خیریه ساحل امید

آخر هفته‌ها اوج شلوغی تنها بوستان محله برق آلستوم است و در این میان برپایی پنجشنبه و جمعه بازار این ازدحام را بیشتر می‌کند. این بازارچه با هدف کارآفرینی و توانمند‌سازی زنان سرپرست خانوار و معلولان و حمایت مؤسسه ساحل امید و شهرداری ناحیه۴ برپا شده و تا پایان شهریور ماه هر هفته دائر است.

بازارچه خیریه ساحل امید

در غرفه‌های برپا شده در بوستان انواع صنایع‌دستی، دست‌سازه‌ها و حتی خوراکی‌ها به فروش می‌رسد. «زهرا منوری» یکی از این بازدید‌کنندگان که به همراه فرزندش از غرفه عروسک‌های کاموایی دیدن می‌کند می‌گوید: «‌برپایی چنین بازارچه‌هایی باعث می‌شود که خانواده‌های بسیاری به جای خانه ماندن و انتظار برای کمک‌های مالی، خودکفا شده و فرصت کسب درآمد داشته باشند و در این میان ما با خریدمان از آنها حمایت می‌کنیم.»

بازارچه خیریه ساحل امید

پنجشنبه و جمعه بازار ساحل امید، با هدف حمایت از معلولان و زنان سرپرست خانوار مقابل ساختمان مؤسسه ساحل امید (یکی از سمن‌های منطقه در زمینه معلولان) برپا شده است. به گفته شهرام مبصر، مسئول مؤسسه که خود از حاضران همیشگی در روزهای پایانی هفته در بوستان است، در بازارچه زمینه‌ای فراهم شده تا علاوه بر فروش هفتگی، با شناسایی کارآفرینان، دست سازه‌های آنها در بازارچه دائمی مؤسسه هم به فروش برسد.
غرفه غذاهای خانگی و شیرینی‌ها یکی از شلوغ‌ترین بخش‌های بازارچه است. غذاها و شیرینی‌ها را «پریوش امجدی» بانوی ۶۲ ساله ساکن منطقه تهیه کرده و می‌فروشد. او درباره حضورش در بازارچه می‌گوید: «‌گرچه سرپرست خانوار هستم، با حضورم می‌خواهم به جوانان نشان دهم که کار کردن همت می‌خواهد و نباید از هیچ کار درستی خجالت کشید. مثل خودم که با این سن در گوشه بازارچه مشغول کار هستم.»
بازارچه خیریه ساحل امید
در بوستان شاهین بسیاری حتی هنگام تفریح ترجیح می‌دهند گشتی در بازارچه بزنند. این بازارچه تا پایان شهریور ماه در خیابان ستارخان، خیابان رحیمی اصل، خیابان علمدار(هفتم)، ضلع شرقی پارک شاهین، مقابل مؤسسه پیام‌آوران ساحل امید (خیریه) برپاست و علاقه‌مندان به داشتن غرفه هم می‌توانند با شماره ۴۴۲۱۷۷۸۰ یا ۴۴۲۹۳۲۷۰ تماس بگیرند.

 

هموطنان محترم:

لطفا با بازدید از این بازارچه، ما را در طرح کارآفرینی و توانمندسازی بانوان سرپرست خانوار و افراد دارای معلولیت حمایت فرمایید.

آدرس: خ ستارخان، خ رحیمی اصل، خ علمدار(هفتم)، ضلع شرقی پارک شاهین، مقابل موسسه پیام آوران ساحل امید (خیریه)

تلفن های تماس جهت کسب اطلاعات بیشتر:  ۴۴۲۱۷۷۸۰  یا  ۴۴۲۹۳۲۷۰

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *