مسابقات ورزشی و تفریحی برگزار شد

گردشگری معلولان

مسابقات ورزشی و تفریحی ویژه افراد دارای معلولیت به مناسبت فرا رسیدن سوم دسامبر مصادف با ۱۲ آذرماه روز جهانی افراد دارای معلولیت، با حضور ۱۵۰ نفر از افراد دارای معلولیت و همراهانشان در محیطی شاد و صمیمی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی ساحل امید این سری از مسابقات روز دوشنبه ۱۳ آذرماه ۹۶ توسط موسسه پیام آوران ساحل امید و کانون معلولان منطقه ۲ تهران و با همکاری و مشارکت اداره سلامت و اداره تربیت بدنی شهرداری منطقه ۲ تهران، شهرداری ناحیه ۴ و ناحیه ۵ منطقه ۲ تهران، مجموعه تیراندازی پردیسان، سامانه حمل و نقل جانبازان و معلولان  و با هدف تقویت روحیه، بالا بردن حس اعتماد به نفس و ایجاد نشاط و شادابی در شهروندان دارای معلولیت، استعدادیابی و محک زدن توانایی های افراد دارای معلولیت و آشنایی مسئولان و عموم افراد جامعه با توانمندی های افراد دارای معلولیت برگزار شد.

از شما دعوت می کنیم تا در زیر گزارش توصیفی این برنامه را به قلم سرکار خانم مینا قندچی مطالعه فرمایید:

ساعت ٢ بعد از ظهر یک دوشنبه پاییزی اتوبوس هایی با ارم یک ویلچر، مهمانان مهربان “موسسه ساحل امید” را از مسیرهای مختلف سطح شهر سوار کرده و آرام آرام به سمت “مجموعه تخصصی تیراندازی پردیسان” حرکت کردند. صدای صحبت مهمانان با یکدیگر دل ها را در اتوبوس گرم می کرد. در قلب هر کس داستانی بود از ” تلاش” و در چهره هر کدام لبخندی به نشان “توانمندی”. اتوبوس ها به “ورزشگاه پردیسان” که رسید، مهمانان دارای معلولیت و همراهانشان با خوش آمدگویی و راهنمایی همیاران دلسوز ساحل امید در صف پشت میزهای ثبت نام قرار گرفتند و از بین سه رشته ی تیراندازی با تفنگ، تیراندازی با کمان و دارت یکی را برای شرکت در مسابقه انتخاب کردند. مسابقات پرهیجان راس ساعت ٣ با همکاری تیم مدیریت و مربیان مهربان ورزشگاه پردیسان آغاز شد.

لمس یک تجربه جدید و کشف استعداد های پنهان شده در وجود عزیزان شرکت کننده از برق چشمان دوستان پیدا بود…

آن طرف تر همیاران موسسه ” ساحل امید” با شال های زرد مثل پروانه ها می چرخیدند و رسم عاشقی را تکثیر می کردند… در ساعت ۵ عصر مسابقات با پذیرایی از مهمانان و اعلام برندگان و اهدا حکم قهرمانی، مدال و جایزه به نفرات اول تا سوم هر یک از رشته ها ورزشی به پایان رسید.

ما امیدواریم در خلق یک روز شاد و به و یادماندنی برای عزیزان دارای معلولیت، کشف استعداد های این عزیزان و رساندن صدای توانمندی دوستان مان به مسئولان و جامعه موفق شده باشیم…

در پایان جا دارد تا از همراهی صمیمانه جناب آقای دکترعباسی رئیس محترم اداره سلامت شهرداری منطقه دو تهران و همکاران محترمشان، جناب آقای ابوالقاسم پور رئیس محترم اداره تربیت بدنی شهرداری منطقه دو تهران همکاران محترمشان، جناب آقای مهندس سعیدی مبین مدیریت محترم سامانه ایاب و ذهاب جانبازان و معلولان شهرداری تهران و پرسنل دلسوزو رانندگان زحمتکش این سامانه، جناب آقای مهندس ندرلو شهردار محترم ناحیه ۴ و جناب آقای مهندس معصوم بیگی شهردار محترم ناحیه ۵ شهرداری منطقه ۲ تهران و همکاران محترمشان در این نواحی، جناب آقای رزاقی مدیرعامل محترم و پرسنل دلسوز شرکت تکدانه، جناب آقای سرشار مدیریت محترم مجموعه تخصصی تیراندازی پردیسان و همکاران محترمشان، همیاران دلسوز و مهربان ساحل امید و همه عزیزانی که ما را در هر چه بهتر برگزار کردن این برنامه یاری دادند تشکر و قدردانی کنیم.

نفرات برتر این سری از مسابقات:

تیروکمان:
نفر اول علیرضا رضایی
نفر دوم جمشید سلیمی
نفر سوم میترا رسولی

تیراندازی با تفنگ:
نفر اول مینا شیرمحمدی
نفر دوم مهری ذاکری
نفر سوم فریبا ملکی

دارت:
نفر اول مصطفی افشار
نفر دوم حسین سراوانی
نفر سوم ابوالفضل بیات

همیاران این برنامه:

خانم ها شیما جندقی، زهرا سینجلی، مینا قندچی، فاطمه نصرابادی، سونیا شناسی و آقایان علیرضا رضایی، مجتبی صمیمی، امیر آقایی، نوید مولوى و همیاران داوطلب خانم ها پریوش امجدی و زهرا محمدی

عکاسان این برنامه:

خانم ها زهرا سینجلی، زهرا طالعی، فاطمه نصرآبادی و آقای امیرآقایی

نویسنده گزارش:

مینا قندچی

گالری تصاویر این برنامه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *