آخرین اخبار موسسه

مسابقات ورزشی و تفریحی برگزار شد

گردشگری معلولان

مسابقات ورزشی و تفریحی ویژه افراد دارای معلولیت به مناسبت فرا رسیدن سوم دسامبر مصادف با ۱۲ آذرماه روز جهانی افراد دارای معلولیت، با حضور ۱۵۰ نفر از افراد دارای معلولیت و همراهانشان در محیطی شاد و صمیمی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی ساحل امید این سری از مسابقات روز دوشنبه ۱۳ آذرماه ۹۶ توسط موسسه پیام آوران ساحل امید و کانون معلولان منطقه ۲ تهران و با همکاری و مشارکت اداره سلامت و اداره تربیت بدنی شهرداری منطقه ۲ تهران، شهرداری ناحیه ۴ و ناحیه ۵ منطقه ۲ تهران، مجموعه تیراندازی پردیسان، سامانه حمل و نقل جانبازان و معلولان  و با هدف تقویت روحیه، بالا بردن حس اعتماد به نفس و ایجاد نشاط و شادابی در شهروندان دارای معلولیت، استعدادیابی و محک زدن توانایی های افراد دارای معلولیت و آشنایی مسئولان و عموم افراد جامعه با توانمندی های افراد دارای معلولیت برگزار شد.

از شما دعوت می کنیم تا در زیر گزارش توصیفی این برنامه را به قلم سرکار خانم مینا قندچی مطالعه فرمایید:

ساعت ٢ بعد از ظهر یک دوشنبه پاییزی اتوبوس هایی با ارم یک ویلچر، مهمانان مهربان “موسسه ساحل امید” را از مسیرهای مختلف سطح شهر سوار کرده و آرام آرام به سمت “مجموعه تخصصی تیراندازی پردیسان” حرکت کردند. صدای صحبت مهمانان با یکدیگر دل ها را در اتوبوس گرم می کرد. در قلب هر کس داستانی بود از ” تلاش” و در چهره هر کدام لبخندی به نشان “توانمندی”. اتوبوس ها به “ورزشگاه پردیسان” که رسید، مهمانان دارای معلولیت و همراهانشان با خوش آمدگویی و راهنمایی همیاران دلسوز ساحل امید در صف پشت میزهای ثبت نام قرار گرفتند و از بین سه رشته ی تیراندازی با تفنگ، تیراندازی با کمان و دارت یکی را برای شرکت در مسابقه انتخاب کردند. مسابقات پرهیجان راس ساعت ٣ با همکاری تیم مدیریت و مربیان مهربان ورزشگاه پردیسان آغاز شد.

لمس یک تجربه جدید و کشف استعداد های پنهان شده در وجود عزیزان شرکت کننده از برق چشمان دوستان پیدا بود…

آن طرف تر همیاران موسسه ” ساحل امید” با شال های زرد مثل پروانه ها می چرخیدند و رسم عاشقی را تکثیر می کردند… در ساعت ۵ عصر مسابقات با پذیرایی از مهمانان و اعلام برندگان و اهدا حکم قهرمانی، مدال و جایزه به نفرات اول تا سوم هر یک از رشته ها ورزشی به پایان رسید.

ما امیدواریم در خلق یک روز شاد و به و یادماندنی برای عزیزان دارای معلولیت، کشف استعداد های این عزیزان و رساندن صدای توانمندی دوستان مان به مسئولان و جامعه موفق شده باشیم…

در پایان جا دارد تا از همراهی صمیمانه جناب آقای دکترعباسی رئیس محترم اداره سلامت شهرداری منطقه دو تهران و همکاران محترمشان، جناب آقای ابوالقاسم پور رئیس محترم اداره تربیت بدنی شهرداری منطقه دو تهران همکاران محترمشان، جناب آقای مهندس سعیدی مبین مدیریت محترم سامانه ایاب و ذهاب جانبازان و معلولان شهرداری تهران و پرسنل دلسوزو رانندگان زحمتکش این سامانه، جناب آقای مهندس ندرلو شهردار محترم ناحیه ۴ و جناب آقای مهندس معصوم بیگی شهردار محترم ناحیه ۵ شهرداری منطقه ۲ تهران و همکاران محترمشان در این نواحی، جناب آقای رزاقی مدیرعامل محترم و پرسنل دلسوز شرکت تکدانه، جناب آقای سرشار مدیریت محترم مجموعه تخصصی تیراندازی پردیسان و همکاران محترمشان، همیاران دلسوز و مهربان ساحل امید و همه عزیزانی که ما را در هر چه بهتر برگزار کردن این برنامه یاری دادند تشکر و قدردانی کنیم.

نفرات برتر این سری از مسابقات:

تیروکمان:
نفر اول علیرضا رضایی
نفر دوم جمشید سلیمی
نفر سوم میترا رسولی

تیراندازی با تفنگ:
نفر اول مینا شیرمحمدی
نفر دوم مهری ذاکری
نفر سوم فریبا ملکی

دارت:
نفر اول مصطفی افشار
نفر دوم حسین سراوانی
نفر سوم ابوالفضل بیات

همیاران این برنامه:

خانم ها شیما جندقی، زهرا سینجلی، مینا قندچی، فاطمه نصرابادی، سونیا شناسی و آقایان علیرضا رضایی، مجتبی صمیمی، امیر آقایی، نوید مولوى و همیاران داوطلب خانم ها پریوش امجدی و زهرا محمدی

عکاسان این برنامه:

خانم ها زهرا سینجلی، زهرا طالعی، فاطمه نصرآبادی و آقای امیرآقایی

نویسنده گزارش:

مینا قندچی

گالری تصاویر این برنامه:

بازدید از باغ ملی گیاه شناسی ایران انجام شد

گردشگری معلولین

موسسه ساحل امید با مشارکت و همکاری سامانه ایاب و ذهاب معلولان و جانبازان روز چهارشنبه ۳ آبان ۹۶ چهارمین برنامه علمی تفریحی بازدید از باغ ملی گیاه شناسی ایران را برگزار کرد.

به گزارش روابط عمومی موسسه ساحل امید این برنامه با حضور بیش از ۱۰۰ نفر از افراد دارای معلولیت عضو موسسه ساحل امید و همراهانشان با هدف بالا بردن سطح دانش و معلومات عزیزان داری معلولیت در مورد آشنایی با گونه های مختلف گیاهی جهان و بالا بردن سطح روحیه مثبت و ایجاد نشاط و شادابی در این عزیزان برای چهارمین بار در محیط بسیار زیبا و باصفای باغ گیاه شناسی ملی ایران برگزار شد.

از شما دعوت می کنیم تا در زیر، گزارش این برنامه خاطره انگیز را به قلم خانم ” فرح عالمپور رجبی” یکی از شرکت کنندگان عزیز این برنامه مطالعه بفرمایید:

چهارشنبه سوم آبان ۹۶، ساعت ۸:۴۰ صبح است.

از ماشین پیاده می شویم، من و دخترم که باید او را روی ویلچر منتقل کنم.

ماشین می رود و من با نگرانی در آن هیاهوی شهر، در یکی از میادین شلوغ که همه با گامهای تند در رفت و آمدند به نقطه ای که از قبل توسط مسئولان موسسه ساحل امید به عنوان محل استقرار اتوبوس اعلام شده چشم می دوزم. باید عرض میدان را طی کنم و به سمت دیگر خیابان بیایم، از اتوبوس فعلا خبری نیست. هنوز به وسط خیابان نرسیده ام که اتوبوس را می بینم.

انگار فرشته ی نجات را دیده ام. نگرانی ها، جای خودشان را به امید می دهند.

راننده بسیار صبور و آرام است. محبت و توجهش قابل تحسین است.

حس اعتماد تمام وجودم را فرا می گیرد، این اولین بار است که با اتوبوس مناسب سازی شده برای استفاده افراد دارای معلولیت مواجه می شوم و همه چیز برایم جالب است.

همراه با دخترم به داخل اتوبوس می رویم و راننده خودش ویلچر را تثبیت می کند و من نفس راحتی می کشم.

“کسی هست که کمکم کند”

دوستانی که می آیند همه از نظر وضعیت مثل ما هستند، کمی بدتر و یا کمی بهتر.

نگاه هیچکس بر دیگری سنگینی نمی کند، انگار همگی آشنایان قدیمی هستیم. سوالی پرسیده نمی شود که باعث رنجش خاطر شود.

همیاران عزیز ساحل امید با رویی گشاده با ما برخورد می کنند.

حس ترحم نیست

حس دوستی است

حس خوب زندگی است

به باغ ملی گیاه شناسی که می رسیم همگی می توانیم به یک اندازه از آن همه زیبایی لذت ببریم

کسی ویلچرها را رها نمی کند

کسی از دیگری سبقت نمی گیرد

همه محدودیت دارند و توانایی کسی آزارشان نمی دهد

به یک اندازه خسته می شویم و دوباره به گشتن ادامه می دهیم

چه دریاچه ها و گلها و درختان زیبایی

عشق به زندگی تمام وجودمان را در بر می گیرد

زیبایی پاییز بشدت خودنمایی می کند

راهنمای باغ باتمام وجود همراه ماست

“با تمام وجود”

توضیحات را از درختان و گونه های آنها با حوصله ارائه می کند

گردش زیبا هرچند کمی انرژی بر، چه زود با دیدار از جشنواره ی انار به پایان می رسد

و باز هم صبوری راننده های سامانه حمل و نقل معلولان و جانبازان و همیاران عزیز و مهربان موسسه ساحل امید و پایان ساعاتی خوش و مرور عکسهایی که هرکدام یک دنیا خاطره اند.

در پایان جا دارد تا تشکر و قدردانی ویژه ای داشته باشیم از همه عزیزانی که ما را در اجرای هر چه بهتر این برنامه یاری دادند به ویژه جناب آقای “مهندس سعیدی مبین” مدیریت محترم و پرسنل زحمت کش سامانه حمل و نقل و ایاب و ذهاب معلولان و جانبازان، جناب آقای “دکتر جلیلی” مدیریت محترم و پرسنل دلسوز باغ ملی گیاه شناسی ایران و همیاران عزیز، مهربان و همیشه همراه ساحل امید

مدیر این برنامه: فرشته صادقی

نویسنده گزارش: فرح عالمپور رجبی

عکاسان: زهرا سینجلی و امیر آقایی

مسئول همیاران این برنامه: فاطمه نصرآبادی

همیاران این برنامه:

خانم ها فاطمه نصرآبادی، شیما جندقی، الهام عبدلی، زهـرا سینجلی و آقایان محمد شاهمرادی، مجتبی صمیمی و امیـر آقایی و همیار داوطلب خانم زهرا محمدی

شادی و نشاط شما آرزوی ماست

موسسه پیام آوران ساحل امید

گالری تصاویر این برنامه:

دورهمی صمیمانه اعضاء ساحل امید برگزار شد

گردشگری معلولان

خانواده بزرگ ساحل امید برنامه شاد و مفرح دورهمی صمیمانه تابستانه خود را برگزار کردند.

این برنامه با هدف ایجاد نشاط و شادابی و بالا بردن سطح روحیه مثبت عزیزان دارای معلولیت و خانواده های این عزیزان، با حضور بیش از ۲۰۰ نفر از اعضاء موسسه ساحل امید در روز جمعه مورخ  ۱۹ مردادماه ۹۶ در فضای زیبای پارک شاهین (محل دفتر موسسه ساحل امید) برگزار شد.

در پایان جا داره تا از همراهی صمیمانه و همیشگی جناب آقای مهندس زارع مدیریت محترم سامانه حمل و نقل جانبازان و معلولان و پرسنل و رانندگان محترم و فهیم این سامانه، مدیریت و پرسنل محترم شرکت تکدانه، همیاران داوطلب عزیز و دلسوز ساحل امید و همه عزیزان و نیک اندیشانی که در برگزاری هر چه بهتر و با شکوه تر این برنامه مفرح، صمیمانه ما را یاری دادند تشکر و قدردانی کنیم.

مسئول همیاران:

هدیه هدایتی

همیاران این برنامه:
خانم ها ملینا مشایخی، خدیجه عروجی، شیما جندقی، ریحانه قربانی، مهدیه عروجی، فهیمه مسافری و آقایان احمدرضا آقاپور، امیر عشقی، محمد شاهمرادی، حسین علیزاده، نادر ترکاشوند، نوید مولوی و همیاران داوطلب خانم ها الهه آقاپور، بهار نقوی و آقایان رهام وزیری، کمال خرمشاهی و علیرضا رضایی

عکاسان این برنامه:

خانم ها هدیه هدایتی و ملینا مشایخی

شادی و نشاط شما آرزوی قلبی ماست

موسسه پیام آوران ساحل امید

تور یکروزه جاده چالوس برگزار شد

گردشگری معلولان

بسیار سفر باید تا پخته شود خامی

صوفی نشود ساقی تا در نکشد جامی

روزهای گرم تابستان می آید و می گذرد و هوای دم کرده تهران کلافه ات می کند. هوس کشداری زیر پوستت میدود که ای کاش فرصتی دست می داد تا از گرما و شلوغی این شهر بگریزی و کنار جوی آبی بنشینی و دل به خنکای نسیمی بسپاری که از لابلای درختان، گونه ات را نوازش می دهد. ولی روزگار کجدار و مریز ماها کجا و این هوس های میوه های نوبرانه کجا!!!

تا اینکه در میان انبوه پیام هایی که در شبکه های اجتماعی از سر بی حوصلگی بالا و پایین می کنی، نگاهت بر روی پیامی خیره می ماند که تو را در باغی زیبا و سرسبز در کنار رودخانه خروشان چالوس به مهمانی فرا می خواند. فوری گوشی را بر می داری تا مقدمات و هماهنگ های اولیه را فراهم سازی، ولی انبوه افراد در لیست انتظار حکایت از آن دارد که تا چه حد دیگران نیز مشتاق تر از تو در انتظار چنین روزی هستند.

خلاصه به هر ترتیبی است مراحل ثبت نام را به پایان می رسانی و به انتظار می نشینی تا جمعه ۶ مرداد از راه برسد.

روز جمعه ساعت حدود ۹ صبح ۶ ام مرداد است و مقابل پارک شاهین، محل دفتر مؤسسه ساحل امید منتظری تا آخرین همسفرانت نیز سوار “اتوبوس مناسب سازی شده” شوند، تا روزی پر از خاطره و هیجان را شروع کنی و بسوی مقصد حرکت کنیم.

گر چه از ساعت ۹ صبح دقایقی نه چندان زیاد سپری شده است، ولی مسلما خیلی ها مثل من صبحانه نخورده صبح زود از خانه بیرون زده بودند تا سر موعد پای اتوبوس برسند که البته این موضوع از نگاه مسئولین ساحل امید دور نمانده بود.

بنابراین از همان ابتدا بسته های صبحانه در اتوبوس دست بدست می گردید. این طور خوردن صبحانه در داخل اتوبوس در حال حرکت نیز تجربه ای جدیدی بود.

گرمای هوای این ساعت روز انگار حریف می طلبد و بطری های آب معدنی خنک نیز حریفی قدر در برابر آن نبودند.

پخش موزیک های شاد دقایقی همه را از فکر این گرما بیرون می آورد و مسافت راه را کوتاه می نمود.

گذشته از این حرفها مگه می شود جاده چالوس باشی و آهنگی شاد تو را به وجد نیاورد، آنچنانکه برخی را در همان حالت نشسته به رقص آورد و به دست افشانی وا دارد. چه کسی است که از این جاده با این آهنگ ها خاطرات نداشته باشد؟

گرمی هوا هنوز تن ها را می سوزاند که ترافیک نا به هنگام در آن هوای دم کرده نیز به آن افزوده شد!!!

موج شادی از میان پنجره های اتوبوس گرفتار در ترافیک می گذشت و سرنشینان ماشین های اطراف و رهگذران پیاده روها را نیز به وجد می آورد. جوانی که در حال رفت و روب جلوی مغازه خود بود با شنیدن صدای موسیقی شاد بچه ها، بی اختیار شروع به رقصیدن نمود. برخی رهگذران نیز در حالیکه بر لب لبخند داشتند با تعجب بدرقه مان می کردند.

عاقبت نمایان شدن درختان محصور میان باغ ها و تابلوهای سر در باغ ها، حاکی از نزدیک شدن به مقصد بود.

دیگر اتوبوس همراه ما، زودتر از ما رسیده بود و در حال پیاده کردن مسافران خویش بود. پس از پیاده شدن از اتوبوس و زیر پا گذاشتن پلی آهنی در عرض رودخانه، آغوش گشوده باغی بزرگ و سرسبز پذیرای ما بود.

آقای مبصر مدیرعامل موسسه ساحل امید نیز که زودتر از ما رسیده بود با لبخند و خوشامدگویی به استقبالمان آمد. بطور مشهود آقای مبصر شاد و سرحال به نظر می رسید که دقایقی بعد علت آن مشخص گردید.

همه اشتیاق داشتند اول آن آبشار زیبای که قبلا فیلم کوتاهی از آن را در کانال تلگرام موسسه دیده بودند ببینند.

شاید یکی از انگیزه های آمدن برخی اشتیاق دیدن همین آبشار بود. گرچه آبشاری کوچک و به ظاهر مصنوعی بود، اما زیبایی آن آنچنان چشمگیر بود که هرکس را وادار به انداختن عکسی یادگاری کرد تا شاید شب زینت بخش پروفایل هایشان گردد.

آقای مبصر که آشکارا شادمان بود بعد از انداختن عکس دست جمعی یادگاری گفت: امروز صبح دایی شده است.

شاید ایشان دوست داشتند در آن لحظات در کنار خواهر و فرزند از راه رسیده باشد، اما حس مسئولیت گروهی که شادی آنروزشان را از او طلب می کردند او را واداشته بود تا در میان ما باشد، هرچند دلش جای دیگر باشد.

کم کم تخت های کنار آب که با حصاری آهنی از رودخانه خروشان جدا شده بود، توسط دوستان شرکت کننده اشغال می شد و بساط چای نیز روبراه.

کمک همیاران داوطلب ساحل امید در بالا و پایین بردن افراد ویلچری از رمپ های متحرک در داخل باغ و سوار و پیاده شدن این افراد از اتوبوس ها و همچنین پذیرایی بی مثال آنها، صحنه های زیبایی از ایثار  و فداکاری را به نمایش گذاشته بود.

هر کس شاید به سودایی آمده بود ولی به هر سودایی هم که آمده باشی چاره ای جز ستایش این همه زیبایی طبیعت را نداشتی.

حالا وقت آن رسیده بود که روی تختی با دوستان و همسفران خود بنشینی و دل به حکایت های تلخ و شیرین دوستان بسپاری یا جویای حال دوستان قدیمی شوی که جدایی اتوبوس ها فرصت تجدید دیدارها را تا اون لحظه نداده بود و یا جایی دنج بیابی و خود را به صدای جادویی آب رودخانه ای که خروشان از کنار ما می گذشت بسپاری و نظارگر رقص شاخه های درختان سر به فلک کشیده باغ که در میان ترنم نسیمی زیبا، این مکان را صدچندان زیباتر کرده باشی.

گرداندن سینی های بزرگ حامل نهار، حکایت از آن داشت که نوبتی هم باشد نوبت ناهار است.

پس از گذشت ساعاتی و پخش شربت و کیک عصرانه در حوالی ساعت ۱۶، برگزاری مسابقه طناب کشی بر هیجان این تور پرنشاط افزود و در پایان گرفتن عکس دسته جمعی، حسن الختام این سفر یک روزه بیادماندنی بود.

با توقف اتوبوسها جلوی پارک شاهین آخرین صفحه از دفتر این پاراتور پرهیجان و بانشاط بود که ورق خورد و این روز خاطره انگیز میسر نمی شد مگر با زحمات و مدیریت چندین هفته ای مدیران و همیاران زحمت کش و بی ادعای مؤسسه ساحل امید.

در آخر گر چه موسسه ساحل امید تمام تلاش خود را جهت برگزاری هرچه بهتر این تور کرده بود و کارنامه درخشانی از خود به یادگار گذاشت، ولی عدم مهیا بودن زیر ساخت های درون و برون شهری جهت گردشگری معلولان از قبیل عدم اختصاص اتوبوسهای مناسب سازی شده و عدم سرویس های بهداشتی قابل استفاده برای این قشر از جامعه، از کاستی های گریزناپذیر نه تنها این تور بلکه همه تورهای گردشگری (حتی درون شهری) ویژه افراد دارای معلولیت هست که حل آنها همت و تلاش دست اندرکاران و همه مسئولین را می طلبد.

در پایان جا داره تا از همراهی صمیمانه جناب آقای فواد نصیری مدیریت محترم جامعه گردشگری البرز، جناب آقای اسماعیلی مدیریت محترم باغ لادن و نیز پرسنل زحمتکش این باغ، مدیریت و پرسنل محترم موسسه نیکوکاری موسی بن جعفر (ع)، مدیریت و پرسنل محترم شرکت تکدانه، همیاران داوطلب عزیز و دلسوز ساحل امید و همه عزیزان و نیک اندیشانی که در برگزاری هر چه بهتر و با شکوه تر این برنامه مفرح، صمیمانه ما را یاری دادند تشکر و قدردانی کنیم.

نویسنده: جمشید سلیمی

عکاسان این برنامه: خانم ها هدیه هدایتی و ملینا مشایخی

مسئول همیاران این برنامه: فاطمه نصرآبادی

همیاران این برنامه: 
خانم ها هدیه هدایتی، فرشته صادقی، خدیجه عروجی، ملینا مشایخی و آقایان احمدرضا آقاپور، مجتبی یادگار، امیر عشقی و صمد شاهمرادی

همیاران افتخاری این برنامه:

خانم ها هیوا هدایتی فر، ریحانه قربانی، روژینا رحیمی، الهام آقاپور و  آقایان رهام عزیزی، نادر ترکاشوند، محسن شهیدی، علیرضا رضایی

گالری تصاویر این برنامه:

دورهمی صمیمانه عید فطر برگزار شد

انجمن گردشگری معلولان

خانواده بزرگ ساحل امید به مناسبت فرا رسیدن عید سعید فطر مراسم شاد و مفرح دورهمی صمیمانه را برگزار کردند.

این برنامه با هدف ایجاد نشاط و شادابی و بالا بردن سطح روحیه مثبت عزیزان دارای معلولیت و خانواده های این عزیزان، با حضور بیش از ۱۵۰ نفر از اعضاء موسسه ساحل امید در روز دوشنبه مورخ  ۵ تیرماه ۹۶ در فضای زیبای پارک شاهین (محل دفتر موسسه ساحل امید) برگزار شد.

در پایان جا داره تا از همراهی صمیمانه و همیشگی جناب آقای مهندس زارع مدیریت محترم سامانه حمل و نقل جانبازان و معلولان و پرسنل و رانندگان محترم و فهیم این سامانه، مدیریت و پرسنل محترم شرکت تکدانه، همیاران داوطلب عزیز و دلسوز ساحل امید و همه عزیزان و نیک اندیشانی که در برگزاری هر چه بهتر و با شکوه تر این برنامه مفرح، صمیمانه ما را یاری دادند تشکر و قدردانی کنیم.

مسئول همیاران:

هدیه هدایتی

همیاران این برنامه:
خانم ها خدیجه عروجی، فاطمه نصرابادی، فاطمه دیناروند و آقایان محسن ساعدی، امیر آقایی، ناصر رحیمی، عباس روشن و همیاران داوطلب خانم ها امجدی، تیریزی و هدایتی و آقایان احمد آقاپور، مهیار افتخار، رهام وزیری، محسن شهیدی و علیرضا رضایی

شادی و نشاط شما آرزوی قلبی ماست

موسسه پیام آوران ساحل امید

گالری تصاویر این برنامه:

تور فرهنگی زیارتی قم- جمکران برگزار شد

گردشگری معلولین

موسسه پیام آوران ساحل امید به مناسبت فصل نیایش، ماه مبارک رمضان و ایام شهادت مولای متقیان حضرت علی(ع) روز چهارشنبه مورخ ۲۴/۳/۹۶ سفر فرهنگی زیارتی قم – جمکران را برگزار کرد.

به گزارش روابط عمومی ساحل امید این کاروان زیارتی با حضور۶۰ نفر از افراد دارای معلولیت و همراهانشان، با هدف تقویت روحیه معنوی و بالا بردن حس اعتماد به نفس در شهروندان دارای معلولیت برگزار شد.

کاروان زیارتی افراد دارای معلولیت ساعت ۱۸ سفر خود را از مقابل دفتر موسسه ساحل امید در تهران آغاز کردند و ابتدا به زیارت مسجد مقدس جمکران رفتند و پس از صرف افطار به اقامه نماز مغرب و عشاء و قرائت دعای کمیل پرداختند.

کاروان زیارتی ساحل امید پس از صرف شام در مسجد مقدس جمکران به سوی حرم بانوی عصمت و طهارت حضرت معصومه (س) حرکت کردند و پس از زیارت حرم حضرت معصومه (س) و توزیع وعده سحری در میان زائران در ساعت ۲ بامداد به سمت تهران راهی شدند و با احتساب توقف جهت خرید سوغات در بین راه در ساعت ۵ بامداد روز پنجشنبه ۲۵/۳/۹۶ سفر خود را مقابل دفتر موسسه ساحل امید به پایان رساندند.

مدیرعامل موسسه ساحل امید با بیان اینکه افراد دارای معلولیت در مقوله گردشگری با مشکلات زیادی همچون عدم مناسب سازی فضاها و اماکن گردشگری، عدم مناسب سازی استراحتگاه های میان راهی و عدم مناسب سازی وسایل حمل و نقل عمومی برای حضور مداومشان در سطح جامعه روبرو هستند، اظهار داشت: متاسفانه با وجود برگزاری اردوهای بسیار زیاد گردشگری، تفریحی و زیارتی ویژه افراد دارای معلولیت هنوز برای برگزاری چنین اردوهایی با مشکلاتی همچون عدم داشتن اتوبوس مناسب سازی شده ویژه ایاب و ذهاب افراد دارای معلولیت جهت سفرهای خارج از شهر مواجه هستیم و این مشکلی بسیار جدی و اساسی است که بنظر من مسئولان باید راه حل مناسبی برای آن پیدا کنند.

شهرام مبصر ادامه داد: از آنجا که رسالت اصلی ما در موسسه ساحل امید گردشگری ویژه افراد داری معلولیت هست، معتقدیم که با وجود تمام مشکلاتی که برای سفر این قشر از جامعه وجود دارد اما این اردوها باید برگزار شوند، زیرا موجب تقویت روحیه در میان معلولان و خانواده هایشان می شود و ما نیز به امید روزی هستیم تا همه مشکلات پیش روی این قشر از افراد در جامعه به طور کاملا مرتفع گردد.

در پایان بر خود لازم می دانیم تا از همه عزیزانی که ما را در برگزاری هر چه بهتر این سفر خاطره انگیز یاری دادند، به ویژه جناب آقای مهندس زارع مدیریت محترم و پرسنل دلسوز سامانه ایاب و ذهاب جانبازان و معلولان بابت همراهی ها و حمایت های همیشگی شان از برنامه های موسسه ساحل امید، مدیریت محترم شرکت تکدانه، نیک اندیشان و همگی همیاران مهربان، دلسوز و دوست داشتنی ساحل امید کمال تشکر و قدردانی را داشته باشیم.

همیاران این برنامه:

خانم ها هدیه هدایتی، خدیجه عروجی، فرشته صادقی، راضیه شجاعی، زهره شهبازی، هانیه شهبازی و آقایان مجتبی یادگار، ناصر رحیمی، نوید مولوی و همیاران افتخاری خانم آنا شناسی و آقایان حامد حلمی و حسین رشیدی

 

گالری تصاویر این برنامه:

آرزومند آرزوهایتان هستیم

التماس دعا